reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN nie wystartuje w konkursie na 4 miejsca w MUX 1

dodano: 2012-08-10 10:49 | aktualizacja: 2012-08-10 10:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/informacje własne

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Grupa TVN nie wystartuje w konkursie na 4 miejsca w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1), zadeklarował prezes firmy Markus Tellenbach - informuje serwis wirtualnemedia.pl. Wcześniej, w konsultacjach przeprowadzonych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, TVN deklarował chęć udziału w konkursie. Nadawca chce się skupić na rozwoju kanału TTV, który już jest obecny w MUX 1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa TVN posiada już jeden kanał na MUX 1 - TTV. Jego nadawcą jest spółka Stavka, w której udziały przejął TVN (50,55%) już po wygranej przez nią pierwszego konkursu na zagospodarowanie MUX 1 (kanał TTV startował w nim jako U-TV, wcześniej miał się nazywać Tango TV). Ponadto Grupa TVN ma dwa kanały w MUX 2: TVN i TVN7. W poprzednim konkursie na zagospodarowanie MUX 1 TVN zgłosił kanał TVN Meteo, ale nie uzyskał on naziemnej koncesji. Nadawca nie deklarował, jaki kanał(y) chciał zgłosić w tegorocznym konkursie na 4 miejsca w MUX 1, które TVP ma zwolnić w 2014 roku.

Przypomnijmy, iż przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak poinformował, iż jedno z 4 miejsc na MUX 1 zostanie przeznaczone dla programu o charakterze społeczno-religijnym (więcej tutaj). Według Jana Dworaka w Polsce mamy dwa takie kanały: TV Trwam, którego nadawcą jest Fundacja Lux Veritatis oraz powiązana z TVN Religia TV. Nie wiadomo, czy TVN/ITI chciał wystartować w konkursie z kanałem religijnym, ale rezygnacja potencjalnego rywala jest korzystna dla toruńskiej stacji.

W konkursie na 4 miejsca w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1) chęć udziału wyraziły (więcej tutaj): TVP (z kanałami TVP Info, TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Dokument), Cyfrowy Polsat (brak deklaracji odnośnie kanału/ów), Fundacja Lux Veritatis (z kanałami TV Trwam i nową stacją dla młodzieży TVM1) (więcej tutaj) oraz Turner Broadcasting System Europe Ltd. (kanał dziecięcy, prawdopodobnie Boing) (więcej tutaj). Prawdopodobnie wystartują także nadawcy, którzy odwoływali się po przegranej w pierwszym konkursie: Astro (z kanałem Next TV), Mediasat (Tele5) i Superstacja (Superstacja). Lista potencjalnych nadawców jest jednak dłuższa (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...