reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ponad 235 tys. kary dla spółki CANAL+ Cyfrowy

dodano: 2012-08-27 12:09 | aktualizacja: 2012-08-27 12:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: UOKiK

CANAL+ Cyfrowy Kampania reklamująca promocyjną ofertę spółki CANAL+ Cyfrowy wprowadzała konsumentów w błąd – stwierdziła Prezes UOKiK i nałożyła na przedsiębiorcę karę w wysokości ponad 235 tys. zł. W lutym 2011 roku Urząd wszczął przeciwko spółce postępowanie. Wątpliwości Prezes UOKiK wzbudziły telewizyjne spoty oraz ulotki dostępne w punktach dystrybucyjnych przedsiębiorcy. W materiałach informowano o akcji promocyjnej, w ramach której wszystkim obiecywano m.in. bezpłatny dostęp do kanałów CANAL+ i HBO.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W wyniku postępowania ustalono, że kampania reklamowa wprowadzała w błąd, ponieważ z promocji nie mogli skorzystać konsumenci, który wykupili najtańszy pakiet kanałów telewizyjnych oferowanych przez spółkę. Zgodnie z prawem każdy przedsiębiorca ma obowiązek w sposób pełny, rzetelny i prawdziwy informować o oferowanych towarach lub usługach.

Za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów Prezes UOKiK nałożyła na przedsiębiorcę karę w wysokości 235 266 zł. Decyzja nie jest prawomocna, przedsiębiorca może odwołać się do sądu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Apebox C2 4K Combo

Apebox C2 4K Combo - mały, tani odbiornik UHD 4K...

350 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 250 zł Więcej...
reklama