reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat z nowym kanałem jeszcze w 2012?

dodano: 2012-08-31 11:08 | aktualizacja: 2012-08-31 11:23
autor: Anita Dąbek | źródło: rpkom.pl

logo polsat Telewizja Polsat zamierza uruchomić nowe kanały tematyczne. Być może już w 2012 roku wystartuje pierwszy z nich, przygotowywany wspólnie z partnerem. Maciej Stec z zarządu Telewizji Polsat powiedział serwisowi rpkom.pl, że Polsat nie planuje w najbliższym czasie żadnych istotnych cięć programowych. Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, powiedział, że oszczędności może przynieść to, że w tym roku Polsat nie będzie starał się o prawa do transmisji meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Nadawca postawi na Ekstraklasę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat wciąż pracuje nad nowymi kanałami tematycznymi, ale nie podaje, o jakie stacje chodzi. Jedna z nich, tworzona we współpracy z nowym partnerem, może ruszyć jeszcze w 2012 roku. Maciej Stec powiedział, że mało jest już miejsca w ofertach płatnych operatorów telewizyjnych, ale ostatecznie wszystko zależy od jakości oferowanych im kanałów.

Natomiast nadawca nie ma w planach zamykania żadnego z już istniejących kanałów, nawet nierentownego TV Biznes.
Stac zapewnia, że Polsat ma wręcz odwrotne plany odnośnie tej stacji - właśnie finalizowana jest nowa koncepcja dla TV Biznes. Wszelkie ruchy w tym obszarze uzależnia jednak od kształtu rynku w czwartym kwartale.

Telewizja Polsat nie ma planów ubiegania się o miejsca w MUX 1 DVB-T, które zwolnią się w kwietniu 2014 roku. Nie rozważała też na razie w ogóle tego, czy chciałaby w przyszosi nadawać na ewentualnych kolejnych multipleksach DVB-T, gdyby na rynku zapadła decyzja o ich uruchomieniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...