reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4fun Media planuje nowy kanał dla DVB-T

dodano: 2012-09-04 12:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita/informacje własne

4fun Media logo.png Grupa 4fun Media, nadawca kanałów muzycznych 4fun.tv, Rebel:tv i TV.Disco, rozważa możliwość startu w drugim konkursie na cztery miejsca w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej, które ma zwolnić TVP. Jednak inaczej niż w pierwszym konkursie, możliwe, iż nadawca nie zgłosi kanału 4fun.tv, ale zupełnie nową stację stworzoną na potrzebę DVB-T - informuje Rzeczpospolita.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej Grupa 4fun Media startowała z kanałem 4fun.tv, ale nie wygrała. Koncesję dostały za to m.in. stacje muzyczne - Eska TV i Polo TV z konkurencyjnego holdingu ZPR S.A. (który jest właścicielem spółek Eska TV i Lemon Records, nadawców kanałów odpowiednio Eska TV i Polo TV).

- W momencie ogłoszenia konkursu na zagospodarowanie pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej możemy zgłosić się z nowym projektem. Będzie to nowy kanał stworzony tylko na tę potrzebę z treści, jakie produkujemy, bo stacji muzycznych jest już w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej dużo - powiedziała Rzeczpospolitej Ewa Czekała, prezes 4fun Media.

W związku z poprzepełnianymi pakietami operatorów płatnej telewizji Grupa 4fun Media nie planuje na razie uruchamiania kolejnych nowych stacji poza projektem związanym z naziemną telewizją. Chce się teraz rozwijać w Internecie i nie wyklucza przejęć na rynku nowych technologii.

W pierwszym konkursie na cztery miejsca w MUX 1 udział wzięło siedemnaście podmiotów. Koncesje przyznano spółkom: Stavka (kanał TTV, w konkursie startował jako U-TV, wcześniej znany był jako Tango TV), ATM Grupa (ATM Rozrywka TV), Eska TV (Eska TV) i Kino Polska (Kino Polska Nostalgia), która jednak zrezygnowała z koncesji, którą przyznano potem Lemon Records (Polo TV). Od tej decyzji odwołały się ATM Grupa, Fundacja Lux Veritatis (TV Trwam), Mediasat (Tele5), Superstacja (Superstacja) i Astro (Next TV). KRRiT odwołania odrzuciła. Obecnie procedurę odwoławczą kontynuują Mediasat i Fundacja Lux Veritatis.

Drugi konkurs ma ma zostać rozpoczęty jesienią br., a wyniki poznamy prawdopodobnie wiosną 2013 roku. Nowe kanały pojawią się w MUX 1 w 2014 roku po zwolnieniu miejsca zajmowanego obecnie przez TVP S.A. - kanały TVP1 HD, TVP2 oraz TVP INFO - i dołączą do obecnych już tam: Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka TV i TTV. Swój udział w konkursie deklarują m.in. Fundacja Lux Veritatis (z dwoma kanałami: TV Trwam i nowym, przygotowywanym dla młodzieży TVM1) oraz TVP (z kanałami TVP Info, TVP Seriale oraz nowymi TVP Rozrywka i TVP Dokument), a zainteresowanie wyraża amerykański Turner Broadcasting System Europe Ltd. (kanał dziecięcy, prawdopodobnie Boing).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...