reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,2 mln anten DVB-T do reinstalacji

dodano: 2012-09-07 15:40 | aktualizacja: 2012-09-07 16:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Hiszpania Przydział tzw. dywidendy cyfrowej na styczeń 2014 roku będzie stanowić podstawę do drugiej migracji dla TDT (naziemnej telewizji cyfrowej) w Hiszpanii. Będzie to wymagało reinstalacji 1,2 mln anten w tym kraju - średni koszt na gospodarstwo domowe wyniesie ok. 20 euro.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całkowity koszt reinstalacji anten jest szacowany na 300 mln euro i nie będzie to finansowane przez rząd Hiszpanii. Do tego nadawcy będą musieli przenieść swoje usługi na inne częstotliwości i przed 1 styczniem 2014 roku zwolnić pasmo 800 MHz. Pasmo to będzie mogło być używane przez operatorów na dostarczanie usług mobilnych.

Konsumenci i stowarzyszenia producentów elektroniki użytkowej są przeciwni nowym planom rządu, twierdząc że są one wynikiem improwizacji. Ich zdaniem zakończy się to wyższym kosztem dla konsumentów i ryzykiem zlikwidowania 23.000 miejsc pracy w przemyśle elektronicznym.

Rząd wkrótce zatwierdzi nowy techniczny plan TDT.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

519 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

109 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...