reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat o nowej umowie z Cyfrowym Polsatem

dodano: 2012-09-07 16:21 | aktualizacja: 2012-09-07 17:17
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat

Cyfrowy Polsat Logo Telewizja Telefon Internet Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu przez Cyfrowy Polsat testów na nowym transponderze zwolnionym przez Orange (więcej tutaj i tutaj). Kilka dni później Eutelsat Communications i Cyfrowy Polsat oficjalnie poinformowali o podpisaniu nowej umowy na dodatkową pojemność na satelicie EUTELSAT HOT BIRD (13°E). Dodatkowe 18 MHz będzie używane, by wspierać dalszy rozwój usług Cyfrowego Polsatu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki tej umowie Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat korzystają z łącznie sześciu transponderów na pozycji orbitalnej 13°E. Około 50 proc. abonentów tej platformy jest wyposażonych w odbiorniki HD. Cyfrowy Polsat oferuje dostęp do 28 kanałów HD.

- Nowa pojemność na satelicie EUTELSAT HOT BIRD potwierdza nasz regularny wzrost. Rozwój istniejących usług i wprowadzanie nowych produktów wymaga dodatkowych środków. Posiadanie solidnego i rzetelnego partnera jest naprawdę ważne dla pomyślnego prowadzenia długoterminowej działalności - powiedział Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych Cyfrowego Polsatu.

Jean-François Leprince-Ringuet, dyrektor handlowy Eutelsat, powiedział: - Dwanaście lat od swojego startu na satelitach HOT BIRD, Cyfrowy Polsat jest dziś jedną z największych platform płatnej telewizji w Europie. Eutelsat jest dumny, że jest związany z jego niezwykłym sukcesem, a także z dalszego zacieśniania współpracy dzięki tej nowej umowie, która podkreśla nieustające przywództwo satelitów HOT BIRD w Europie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

519 zł Więcej...