reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa kompresja HEVC/H.265 dla UHDTV

dodano: 2012-09-09 14:48 | aktualizacja: 2013-02-25 10:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: ibc/adtv

Sky Deutschland Sky Deutschland stał się pierwszym operatorem spod marki Sky w Europie, który opowiada się za standardem transmisji Ultra-HDTV. Brian Sullivan, prezes Sky DE, powiedział: - Pracujemy już nad projektem Ultra-HDTV. To początkowa faza, ale jestem wielkim entuzjastą i zwolennikiem Ultra-HDTV. Demo po raz pierwszy zobaczyłem jakieś sześć lat temu, gdy kamera była wielkości małego samochodu, ale nawet wtedy, gdy zobaczyłem prawie statyczny obraz, byłem całkowicie, całkowicie oczarowany, a kiedy to się dzieje, mogę obiecać, będziemy jednym z pierwszych. To ma sens dla pay-tv, aby pokazać tę technologię w pierwszej kolejności.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sullivan nie jest sam. Operator satelitarny SES również podkreśla swoje zaangażowanie w UHDTV (więcej tutaj i tutaj). Ferdinand Kayser, dyrektor ds. handlowych SES, powiedział: - To było na uwadze SES od pierwszych dni dostarczania dużego wyboru liniowej telewizji w najwyższej możliwej jakości.

Na targach IFA w Berlinie pokazano wiele modeli 4K (a także 8K). Nie są one tanie, ale ich ceny będą spadać z biegiem lat. Dużo będzie zależeć od standaryzowanego właśnie High Efficiency Video Codec (HEVC). Zdaniem Mike'a Pully, prezesa firmy Pace, boom na Ultra-HD nastąpi ok. 2017 roku. HEVC/H.265 to 50-proc. oszczędność pasma, przy zachowaniu dobrej jakości obrazu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...