reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN na razie nie uruchomi usługi HbbTV

dodano: 2012-10-01 11:12 | aktualizacja: 2012-10-01 15:11
autor: Anita Dąbek | źródło: wirtualnemedia.pl

tvn Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN, powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl, że potencjał wykorzystania usługi telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV będzie zależeć od tego jak szybko zbuduje zasięg. Przypomnijmy, że obecnie tylko Telewizja Polska dołącza sygnalizację HbbTV w swoich kanałach w ramach multipleksów DVB-T. Z kolei TVN przez jakiś czas prowadził testy HbbTV w kanale TVN HD z nadajnika na PKiN w Warszawie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie testy funkcjonalności HbbTV są prowadzone jedynie w wewnętrznej sieci w siedzibie stacji TVN. Tomasz Berezowski, szef departamentu technologii TVN, wyjaśniał w kwietniu 2012 roku w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że testy miały dwa cele. Chodziło o nauczenie się przygotowywania wersji serwisów internetowych TVN w standardzie CE-HTML, który identyfikują telewizory, oraz sprawdzenie, czy serwisy te działają prawidłowo w odbiornikach różnych marek i typów. Berezowski przyznał wtedy, że naturalnym byłoby uruchomienie przez TVN w ramach HbbTV dostępu do serwisów informacyjnych tvn24.pl i tvnmeteo.pl oraz do serwisu VoD tvn player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...