reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konsolidacja platform DTH w CEE. Czy na pewno?

dodano: 2012-09-28 10:21 | aktualizacja: 2012-10-03 14:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadband tv news / Inf.własna

Powszechnie mówi się o nieuchronnej konsolidacji platform satelitarnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku być może jeszcze w tym roku pojawi się połączona oferta platformy n i CYFRY+, które od tej pory będą tworzyć jedną całość. Ich największym konkurentem będzie Cyfrowy Polsat. U naszych południowych sąsiadów z końcem listopada CS Link zostanie całkowicie pochłonięty przez Skylink. Warto jednak zauważyć, że nowe platformy DTH nadal powstają.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Międzynarodowa grupa medialna Modern Times Group (MTG) uruchomiła niedawno na Ukrainie nową usługę telewizji satelitarnej prepaid - UA.TV. Nowa usługa stanowi uzupełnienie dla Viasat Ukraine, będącej własnością MTG, która ma obecnie ok. 150.000 abonentów, więc nie można tutaj mówić o konkurencji. Mimo obecności innej platformy satelitarnej w tym kraju Xtra TV z około 100.000 abonentów, jak również Volia na rynku telewizji kablowej, penetracja płatnej telewizji jest wciąż stosunkowo niska i wynosi 19,5 proc. gospodarstw domowych.

Tymczasem na Słowacji, gdzie sektor DTH jest już nasycony, Orange rozszerzył swoją ofertę poprzez uruchomienie platformy satelitarnej Sat TV Extra, we współpracy z operatorem Skylink. W Polsce również ten międzynarodowy operator oferuje usługi DTH.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...