reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy pojawi się TV4 HD?

dodano: 2012-10-19 11:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacje i opracowanie własne

TV4 TV 4 Czwórka  TV4 PL Logo 2009 Niedawno satkurier.pl informował o możliwości uruchomienia przez Cyfrowy Polsat kolejnych własnych kanałów w HD. Tu pojawia się pytanie, czy „przy okazji” w wysokiej rozdzielczości nadawanie rozpocznie także Czwórka (TV4), kanał spółki Polskie Media, której właścicielem, podobnie jak Cyfrowego Polsatu, jest Zygmunt Solorz-Żak. To na razie jednak tylko przypuszczenia, które pojawiają się przez ostatnie wydarzenia na medialnym rynku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie TV4 HD wydaje się być kwestią czasu. Główni konkurenci Zygmunta Solorza-Żaka - TVP i TVN, nadają już wszystkie swoje podstawowe, ogólne kanały w wysokiej rozdzielczości (TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, TVN7 HD). Biznesmen ma na razie tylko jeden taki kanał - Polsat HD.

Według nieoficjalnych informacji, Cyfrowy Polsat w wysokiej rozdzielczości uruchomi takie kanały jak: Polsat2, Polsat Cafe, Polsat Play i Polsat Film (pojawiają się także informacje o ATM Rozrywka TV). (więcej tutaj) Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl o nowym transponderze, który wydzierżawił Cyfrowy Polsat, powiedziała: - Nowy transponder, a w zasadzie jego połówka, będzie służył nowym usługom i kanałom. Docelowo będą to kanały HD, wśród nich być może także stacje z portfolio Telewizji Polsat.

Cyfrowy Polsat i Polskie Media to dwie osobne spółki, których właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest Zygmunt Solorz-Żak. Stacje telewizyjne należące do obu spółek ściśle ze sobą współpracują, m.in. programowo i technicznie. Czy ewentualne uruchomienie przez Cyfrowy Polsat kolejnych kanałów własnych w wysokiej rozdzielczości będzie okazją do uruchomienia także TV4 HD - nie wiadomo. Pole do domysłów daje jednak również niedawna informacja o możliwości przejęcia przez Cyfrowy Polsat spółki Polskie Media (o czym informował dziennik Rzeczpospolita) i/lub kanału Superstacja (o czym informował satkurier.pl) (więcej tutaj), a także planowane połączenie konkurencji Cyfrowego Polsatu: platform Cyfra+ i n.

Warto także zauważyć, iż w marcu br. kanał TV4 przeszedł na emisję z formatu 4:3 do panoramicznego 16:9. (więcej tutaj)

Kanał TV4 jest dostępny w analogowej i cyfrowej (NTC) telewizji naziemnej, w ofercie wszystkich platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, CYFRA+, n, n na kartę, TNK, TNK HD, Smart HD, Orange TV) i w sieciach kablowych.

Spółka Polskie Media jest nadawcą kanałów TV4, TV6 i stacji skupionych w sieci TV Odra.

Cyfrowy Polsat w swoim portfolio posiada następujące kanały: Polsat, Polsat HD, Polsat2, Polsat Film, Polsat News, TV Biznes, Polsat Sport News, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat JimJam, Polsat Crime & Investigation Network.

Nadawcą kanału Superstacja jest Superstacja Sp. z o.o. , która należy do radomskiej spółki Ster, powiązanej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Do spółki należy także Radio PiN.

Nadawcą ATM Rozrywka TV jest spółka ATM Grupa, której udziałowcem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest Zygmunt Solorz-Żak. Za produkcję programu i przekaz ATM Rozrywka TV odpowiada Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...