reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanadyjskie panele słoneczne na kościele w Skoczowie

dodano: 2012-11-27 21:43 | aktualizacja: 2012-11-27 22:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: canadiansolar.com

Firma Canadian Solar Inc. dostarczyła panele słoneczna na wyjątkowy projekt realizowany w Polsce. Na dachu kościoła NMP Królowej Polski w Skoczowie-Pogórzu, polska firma RenSan Energia wdrożyła system PV w czasie krótszym niż trzy tygodnie. Zamontowano panele o łącznej mocy 37 kW. To sprawia, że ​​kościół jest pionierem w regionie na solarnym rynku, który w Polsce dopiero się tworzy. Zamontowane panele fotowoltaiczne wystarczą na pokrycie potrzeb energetycznych kościoła. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wytworzona energia elektryczna z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na kościele w Skoczowie-Pogórzu zostanie wykorzystana na ogrzewanie elektryczne budynku, jak również na system oświetlenia prezbiterium i przyległych budynków, w tym kilku kaplic, sal konferencyjnych, 30 pokoi, kuchni i stołówki. Projekt korzysta również z dotacji za wytworzone kilowatogodzin, które są wprowadzane do sieci w ramach certyfikatu "green" i sprzedawane operatorom energetycznym.

Zamontowany system to pierwsza pionierska instalacja fotowoltaiczna w rejonie.
 
- Wysokie oczekiwania były związane z projektem budowlanym ze względu na jego wyjątkowość. Dlatego wybraliśmy polikrystaliczne moduły CS6P-P firmy Canadian Solar, ze względu na ich wysoką jakość i wyjątkowość, jak również ich niezawodność. Od inauguracji ten system PV  ma bardzo dobre osiągi i jest w stanie spełnić oczekiwania kościoła - wyjaśnia Piotr Zając, główny projekt na RenSan Energii.

- Jesteśmy szczególnie zadowoleni, oczywiście o pozytywnych opiniach przedstawicieli parafii i innych księży w regionie, a także biskupa i lokalnych władz. To pokazuje, że w tak krótkim czasie po zakończeniu budowy  projekt zyskuje szeroką akceptację w regionie.
 
Dywersyfikacja źródeł energii w Polsce oferuje możliwości wykorzystania energii słonecznej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...