reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Miniserial „Hatfields & McCoys” w AXN

dodano: 2012-12-03 16:06 | aktualizacja: 2012-12-03 16:15
autor: Anita Dąbek | źródło: AXN

AXN W grudniu AXN przygotował dla widzów szczególną premierę - oparty na faktach serial „Hatfields & McCoys: Wojna klanów”. Składająca się z trzech części produkcja przeniesie widzów w czasy amerykańskiej konfederacji, ukazując historię trwającego przez dwa pokolenia konfliktu. Wyróżniony prestiżową nagrodą Emmy serial „Hatfields & McCoys: Wojna klanów” zgromadził przed telewizorami ponad 14 mln amerykanów. Pierwszy odcinek produkcji pojawi się w środę, 26 grudnia o godz. 21.00 w AXN.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial „Hatfields & McCoys: Wojna klanów” to historia konfliktu między dwoma amerykańskimi rodami. Anse Hatfield (w tej roli Kevin Costner) i Randal McCoy (w tej roli Bill Paxton) są bliskimi przyjaciółmi oraz towarzyszami broni podczas wojny secesyjnej. Mieszkają w sąsiadujących ze sobą posiadłościach – Hatfield w Wirginii Zachodniej, a McCoy po drugiej stronie rzeki Tug w Kentucky.

Zarzewiem konfliktu staje się sprzeczka pomiędzy Harmonem McCoyem a Jimem Vansem, wujem Ansego Hatfielda, w wyniku której ten pierwszy ginie od kuli. Niedługo po zastrzeleniu Harmona do Hatfieldów przybywa prawnik przysłany przez McCoya, twierdząc, że 20 hektarów ziemi, którą kupił Anse, nie należy do niego. Narastające spięcia, nieporozumienia i wrogość przeradzają się w trwającą wiele lat wojnę. Do dziś historia Hatfieldów i McCoyów funkcjonuje w amerykańskiej kulturze jako metafora honoru, walki o sprawiedliwość i krwawej zemsty.

Produkcja zrealizowana została z dużym rozmachem. Autorem zdjęć do serialu jest Arthur Reinhart, dwukrotny laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage oraz Polskiej Nagrody Filmowej. Na szczególną uwagę zasługuje także osoba Kevina Costnera, dwukrotnego zdobywcy Oscara, który wcielił się w rolę Ansego „Devila” Hatfielda. Aktor, mniej znany widzom ze swoich muzycznych dokonań, jest jedocześnie autorem utworu pojawiającego się w finale serialu „I know these hills”, który wykonuje wraz ze swoim zespołem Modern West.

Premiera serialu Hatfields & McCoy: Wojna klanów w środę 26 grudnia o godz. 21.00 w AXN
Kolejne odcinki w czwartek 27 grudnia i piątek 28 grudnia o godz. 21.00 w AXN
Ponowna emisja serialu Hatfields  & McCoys: Wojna klanów:  11, 18 i 25 stycznia 2013 r. w AXN

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...
reklama