reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znane kanały II multipleksu NTC w Rosji

dodano: 2012-12-14 16:46 | aktualizacja: 2012-12-14 18:32
autor: Rafał Olchowik | źródło: lenta.ru

Rosja Rosyjska służba Roskomnadzor wybrała 10 kanałów, które wejdą do II multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej w Rosji. Miejsca przypadły dla STS, TNT, Ren TV, TV Centr, Domasznyj, Sport 1 (VGTRK), NTV+ Sport Plus, Zwiezda TV, Mir TV i Muz TV. Co może wydać się interesujące, w Rosji z nadajników naziemnych będą rozpowszechniane aż dwa kanały sportowe i to bez żadnych opłat!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chęć uczestnictwa w przetargu zgłosiło 19 stacji telewizyjnych. Kanały, które nie znajdą się w mux II to: MTV, 2x2 i TV3 holdingu Profmedia, Dożd, Perec TV, Komsmolskaja Prawda, 21, O2TV i Russia Today. Ten ostatni kanał wycofał się i nie wziął udziału w konkursie.

Wcześniej kilku nadawców narzekało na wysokie koszty, jakie trzeba było ponieść, by znaleźć się w mux II. Opłata konkursowa bowiem wynosiła 721,9tys. rubli (74,5tys. zł). Zwycięzcy będą musieli dodatkowo zapłacić za obecność w drugim multipleksie - suma ta wynosi 36,095mln rubli (3,732mln zł) i zawrzeć 10-letni kontrakt z operatorem, firmą RTRS. Ogólna wartość umowy to aż 944mln rubli.

Pierwszy multipleks powstaje ze środków z budżetu państwa. W jego skład wchodzi 8 kanałów telewizyjnych: Pierwyj kanal, Rossija 1, Rossija 2, NTV, 5 kanal, Rossija K, Rossija 24 i Karusel. Są też plany udostępnienia mux III, który ma zawierać cztery kanały regionalne i jeden HD. Więcej szczegółów na ten temat będzie znanych w marcu 2013 roku. Rosyjskie Ministerstwo Łączności i Masowej Komunikacji planuje zakończenie procesu przechodzenia na cyfrowe nadawanie do 2015 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...

Ogrzewacz anten Fuba DAA 780/850

Fuba AHZ 780/850 - ogrzewacz do anten satelitarnych Fuba DAA...

649 zł Więcej...
reklama