reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Boska TV o udziale w konkursie na miejsce w MUX 1

dodano: 2013-01-02 13:08 | aktualizacja: 2013-01-02 14:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: gosc.pl/satkurier.pl

Boska TV Boska.tv Internetowa telewizja Boska TV od kilku tygodni jest w centrum zainteresowań obserwatorów rynku medialnego. Wszystko za sprawą drugiego konkursu na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W rozmowie z serwisem gosc.pl sytuację skomentowała Jolanta Gwardys, dyrektor kanału Boska TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w ogłoszonym niedawno drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej, jedno z czterech miejsc przeznaczone jest dla kanału o tematyce społeczno-religijnej (więcej tutaj). Według określonych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) warunków:

Program będzie zawierał transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski. Audycje poświęcone tematyce religijnej będą propagowały tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego. Audycje realizujące specjalizację będą wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym, demokratycznym społeczeństwie.

Wśród kandydatów na to miejsce jest TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis). Według pojawiających się ostatnio doniesień jej kontrkandydatem ma być internetowa Boska TV (więcej tutaj), którą tworzą osoby związane dotąd z kanałem Religia.tv (Grupa ITI). Jolanta Gwardys, dyrektor kanału Boska TV, w rozmowie z serwisem gosc.pl powiedziała, że jej stacja nie stoi w kolejce do multipleksu. Dodała, że wystartowali jako telewizja internetowa i nią są oraz, że nie mają problemów z dotarciem do telewidzów.

Zaznaczyła jednak, że nic nie jest przesądzone.

- W ostatnim czasie pojawiły się nowe możliwości, które spowodowały, że zaczęliśmy zastanawiać się nad ubieganiem się o miejsce na multipleksie. Nie chcę jednak mówić nic o szczegółach. Na chwilę obecną na 80 procent nie będziemy się o to starać - powiedziała serwisowi gosc.pl Jolanta Gwardys, dyrektor kanału Boska TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...