reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intel przyczyni się do upadku telewizji kablowej?

dodano: 2013-01-02 10:48 | aktualizacja: 2013-01-02 14:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: Forbes

Intel Apple i Google od lat próbują zachęcić klientów do zrezygnowania z telewizji kablowej na rzecz usług z programami telewizyjnymi, filmami, itp. dostarczanymi za pośrednictwem Internetu. Amerykański magazyn Forbes poinformował, że przez ostatni rok Intel również pracował nad takim rozwiązaniem, które może okazać się nie tylko lepsze niż to co Apple, Google i Microsoft oferują dziś, ale także przyczynić się do upadku branży telewizji kablowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe urządzenia mają być dostępne dla ograniczonej liczby beta testerów w Stanach Zjednoczonych już od marca 2013 roku. Mają dostarczać kanały, oferowanie obecnie w sieciach kablowych, po podłączeniu urządzenia do Internetu i to niezależnie od operatora (na przykład Microsoft Mediaroom wymaga usługi AT&T, a Xbox ma ograniczone oferty dla klientów Comcast i FiOS).

Po raz pierwszy, konsumenci będą mogli subskrybować dany kanał, a nie cały pakiet kanałów, a także będą mogli subskrybować dany program. Nowe urządzenie firmy Intel będzie miało również dostęp do istniejącego już na rynku sklepu Intela z aplikacjami, grami i wideo na życzenie. Wykorzystując szybkość łączy szerokopasmowych i zasoby w chmurze, Intel planuje umożliwić klientom korzystanie z „PVR w chmurze”. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli oglądać programy telewizyjne w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności nagrywania ich z wyprzedzeniem.

Intel planuje zorganizowanie konferencji prasowej na targach CES (8-11 stycznia 2013, Las Vegas), ale rzecznik wyjaśnił, że firma nie będzie ogłaszać niczego związanego z tym nowym produktem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...