reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1 mln abonentów pay-tv w Polsce przejdzie do DVB-T?

dodano: 2013-01-08 10:24 | aktualizacja: 2013-01-08 11:44
autor: Anita Dąbek | źródło: wirtualnemedia.pl / Inf. własna

KRRiT Według danych Nielsena dla „Dziennika Gazety Prawnej”, w 2012 roku 200 tys. gospodarstw domowych w Polsce, które do tej pory nie korzystały z płatnej telewizji, zdecydowały się na właśnie taką formę odbioru. Witold Graboś, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uważa jednak, że około 1 mln abonentów może zrezygnować z płatnej telewizji przy pełnej i atrakcyjnej ofercie trzech multipleksów DVB-T. Jaka naprawdę będzie ta liczba, będzie można ocenić dopiero po sierpniu 2013 roku (po wyłączeniu naziemnej telewizji analogowej).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Witold Graboś zauważał także, że jeśli z korzystania z płatnej telewizji zrezygnuje wspomniany milion abonentów, to atrakcyjność reklamowa kanałów DVB-T wzrośnie.

Pod koniec grudnia 2012 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na cztery miejsca w MUX 1 (więcej tutaj). Od 28 kwietnia 2014 roku czterej zwycięzcy tego konkursu będą mogli zająć miejsca po TVP1 HD, TVP2 i TVP INFO. W MUX 1 znajdą się: kanał społeczno-religijny, filmowy, edukacyjno-poznawczy oraz dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, zaznaczył, że jeśli do konkursu nie zgłoszą się kanały o wybranej tematyce, konkurs zostanie powtórzony z nowymi parametrami. Na razie do KRRiT nie wpłynęła żadna oferta konkursowa. Rada oczekuje na nie do 25 lutego 2013 roku. Wśród propozycji prawdopodobnie znajdzie się kanał TVP dla dzieci i TV Trwam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

409 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

249 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama