reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: TVP rozważa zgłoszenie kanału filmowego

dodano: 2013-01-09 11:43 | aktualizacja: 2013-01-09 13:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/informacje własne

TVP Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, na konferencji prasowej potwierdził, że nadawca będzie uczestniczył w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Wystartuje z kanałem dla dzieci (TVP Dla dzieci), ale na pewno TVP nie będzie ubiegać się o koncesję na kanał społeczno-religijny. TVP rozważa też zgłoszenie kanału filmowego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na konferencji prasowej padła zapowiedź, że TVP rozważa zgłoszenie w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) kanału filmowego. Dodano jednak, że prawdopodobnie tego nie zrobi.

Warunki zawarte w ogłoszeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) jakie musi spełniać kanał filmowy:

Specjalizacja będzie realizowana poprzez udział w programie głównie polskich lub różnorodnych filmów kina światowego: fabularnych, dokumentalnych, animowanych. Program zawierać będzie także inne audycje poświęcone współczesnej kinematografii oraz historii kina polskiego i światowego (sylwetki twórców, relacje z festiwali i inne), a także audycje z zakresu edukacji filmowej i medialnej.

Przypomnijmy, iż zanim został ogłoszony konkurs, Telewizja Polska rozważała udział w nim z kanałem TVP Seriale. (więcej tutaj) Od wielu lat (od 2006 roku) nadawca planuje także uruchomienie kanału TVP Film. Stacja była przez długi czas, razem z kanałem TVP Rozrywka, umieszczona w materiałach promocyjnych platformy n jako kanały mające wkrótce dołączyć do jej oferty.(więcej tutaj) Ostatecznie w 2008 roku nadawca zrezygnował z koncesji na TVP Film, gdyż nie widział szans na powodzenie tego projektu, zaznaczając jednak, iż nie wykluczone, że w przyszłości powróci do niego.(więcej tutaj)

Obok filmowego, w pierwszym multipleksie KRRiT chce umieścić kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej i kanał przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...