reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wniosek o koncesję na kanał dziecięcy TVP ABC

dodano: 2013-01-16 13:13 | aktualizacja: 2013-01-16 13:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

TVP 16 stycznia 2013 roku Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję w sprawie złożenia wniosku o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego TVP ABC drogą rozsiewczą, naziemną  w sposób cyfrowy (DVB-T) w multipleksie pierwszym MUX 1 na podstawie ogłoszonego przez KRRiT konkursu 20 grudnia 2012 roku. Tym samym Telewizja Polska zdecydowała się na kanał dziecięcy, a nie filmowy lub edukacyjno-poznawczy, z którymi miałaby jednak większe szanse znaleźć się w MUX 1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Planowany program wyspecjalizowany TVP ABC to propozycja adresowana do dzieci w wieku 4 – 12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. Rozpoczęcie nadawania nastąpi zgodnie z terminami przewidzianymi w ustawie o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) - start nie później niż 28 kwietnia 2014 roku.

TVP ABC zapewni dzieciom atrakcyjne i wartościowe pozycje programowe odpowiadające ich potrzebom oraz zainteresowaniom. Jednocześnie będzie stanowił wsparcie dla rodziców i opiekunów poprzez udostępnienie audycji o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych, a także bezpiecznych treści dla rozwoju najmłodszych.

Równoległe do programu telewizyjnego będzie rozwijana oferta portalu tego kanału oraz telewizji hybrydowej. TVP ABC poprzez swoją ofertę będzie propagował pozytywne wzory postaw i zachowań, a poprzez bogactwo treści dydaktycznych sprzyjał wyrównaniu szans dzieci nie mających równego dostępu do przedszkola i nauki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...