reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EUTELSAT 70B rozpoczyna pracę na 70,5°E

dodano: 2013-01-16 14:00 | aktualizacja: 2013-01-16 17:30
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat

eutelsat_logo_good.jpg Operator satelitarny Eutelsat Communications poinformował o rozpoczęciu świadczenia komercyjnych usług przez satelitę EUTELSAT 70B na pozycji orbitalnej 70,5°E. Płynne i bezproblemowe przeniesienie wszystkich usług z satelity EUTELSAT 70A zostało przeprowadzone nocą przez centrum kontroli Eutelsatu, w ścisłej współpracy z klientami i dostawcami usług uplink.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EUTELSAT 70B został specjalnie zaprojektowany w celu optymalizacji pojemności na 70,5°E - pozycji, która jest zajęta przez tego satelitę od 2002 roku. Nowy satelita pracuje w czterech wiązkach z pokryciem Europy, Afryki, Azji i Australii. Jest wyposażony w 48 transponderów pasma Ku, co stanowi podwojenie dotychczas dostępnej tam pojemności.

W wyniku przejęcia usług przez nowego satelitę, EUTELSAT 70A zostanie przeniesiony na pozycję 25,5°E i będzie tam pracował do czasu wyniesienia satelity EUTELSAT 25B w połowie 2013 roku. EUTELSAT 25A zostanie przesunięty z 25,5°E na inną pozycję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...
reklama