reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai z multipleksem DVB-T2 w stolicach regionów Włoch

dodano: 2013-02-05 10:56 | aktualizacja: 2013-02-05 13:09
autor: Anita Dąbek | źródło: broadbandtvnews

RAI Włoski nadawca publiczny Rai zamierza rozpocząć nadawanie w standardzie DVB-T2 w prawie wszystkich stolicach regionów Włoch, których jest łącznie 20. Wykorzysta w tym celu nowy, dedykowany multipleks (oznaczony numerem 5) na kanale 11 VHF. Ten krok jest następstwem testów przeprowadzonych przez Rai na Sycylii i w Dolinie Aosty. W nowym multipleksie znajdą się kanały Rai 1 HD, Rai 2 HD, Rai 3 HD i Rai Test 3D.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konkurencyjny nadawca Mediaset również przeprowadził testy DVB-T2 - na kanale 38 - ale tylko w niektórych regionach, w celu sprawdzenia jakości odbioru i wykrycia ewentualnych zakłóceń transmisji.

Europa 7 HD jest pierwszym włoskim nadawcą, który w pełni przyjął standard DVB-T2 dla swojej sieci i jedynym, który oferuje własny tuner cyfrowy (7Box HD), kompatybilny z DVB-T2.

Od 1 stycznia 2015 roku we Włoszech wszystkie sprzedawane tunery do telewizji naziemnej i telewizory będą musiały obsługiwać standard DVB-T2. Na początku 2014 roku wprowadzone zostaną specjalne naklejki Silver T2 i Gold T2, aby zidentyfikować wszystkie odbiorniki, które są kompatybilne z DVB-T2 HEVC (odpowiednio tunery DVB-T2 i telewizory z wbudowanymi tunerami DVB-T2).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...
reklama