reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika również w HD i na satelicie

dodano: 2013-02-11 01:48 | aktualizacja: 2013-02-12 07:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl

TV Republika Telewizja Republika Telewizja Niezależna, nadawca informacyjno-publicystycznego kanału TV Republika, złożyła już na początku lutego br. do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wniosek o koncesję satelitarną i podpisała umowę na wynajem powierzchni na satelicie Eutelsat Hot Bird. Start stacji planowany jest na kwiecień br. Pod uwagę brany jest 10 kwietnia 2013 roku, w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej - informuje serwis wirtualnemedia.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bronisław Wildstein, redaktor naczelny kanału i jego dyrektor artystyczna Ewa Stankiewicz, kończą kompletowanie zespołu dziennikarsko-realizacyjnego TV Republika. Ma on liczyć około 50 osób.

Studio kanału powstało w budynku ul. Farbiarskiej w Warszawie, gdzie prowadzone są już próby kamerowe. Stacja dysponować ma dwoma wozami satelitarnymi - jednokamerowym i wielokamerowym.

Na antenie TV Republika co 15 minut będą nadawane flesze informacyjne. W jej ofercie znajdą się programy publicystyczne, magazyny czy filmy dokumentalne, które dotąd nie były pokazywane przez żadne telewizje. Stacja ma mieć charakter interaktywny i reagować na bieżąco na to, co się dzieje.

TV Republika ma być dostępna za dodatkową opłatą około 5 zł. Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, powiedział, że niektórzy operatorzy zainteresowani są włączeniem kanału TV Republiki do podstawowych pakietów. Na razie nie podał jednak ich nazw. Spółka jest w trakcie podpisywania porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej (PIKE), gdzie będzie wzór umowy dla operatorów.

TV Republika ma już też miejsce na satelicie Eutelsat Hot Bird. Wynajęła je bezpośrednio od właściciela satelity - firmy Eutelsat.

- Daje nam to dostęp techniczny do obu polskich platform satelitarnych - powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski.

Na satelicie sygnał dostępny będzie w jakości SD, ale w sieciach kablowych i w Internecie kanał ma być dostępny w wysokiej rozdzielczości - operatorzy sygnał HD będą mogli otrzymywać poprzez światłowód.

Budżet TV Republika na start i pierwsze miesiące funkcjonowania ma wynieść około 4-5 mln zł. Pieniądze te pochodzić będą od inwestorów. Spółka zakończyła już prywatną emisję akcji, a w drugiej połowie roku ma zdecydować, czy będzie przeprowadzona kolejna prywatna emisja czy może kanał zadebiutuje na giełdzie.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...
reklama