reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN nie jest zainteresowany HbbTV

dodano: 2013-02-12 14:38 | aktualizacja: 2013-02-13 11:37
autor: Anita Dąbek | źródło: Rzeczpospolita

tvn Markus Tellenbach, prezes TVN, w wywiadzie z „Rzeczpospolitą” powiedział, że nie będzie wypowiadał się na temat startu nc+, platformy powstałej z połączenia n i CYFRY+. Podkreślił, że firma ma swój zarząd i że nie będzie zdradzał żadnych informacji za plecami jej menadżerów. Redakcji „Rzeczpospolitej” udało się jednak dowiedzieć, że zarząd nc+ rozwiązał już problem dostawcy Internetu w pakietach z usługami nc+, tzn. ustalono już, kto będzie go dostarczał połączonym platformom.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego Markus Tellenbach nie znalazł się w zarządzie nc+? W wywiadzie z „Rzeczpospolitą” prezes TVN rozwiewa wątpliwości w tej kwestii. W listopadzie i grudniu 2012 roku zakres jego obowiązków uległ zwiększeniu, w wyniku zajęcia przez Piotra Waltera miejsca Mariusza Waltera w zarządzie ITI. Tellenbach przejął odpowiedzialność za biznes telewizyjny i nie był w stanie zajmować się tym wszystkim, szykując jednocześnie relaunch platformy cyfrowej. Dodał, że od czasu ogłoszenia planu partnerstwa z CANAL+ w grudniu 2011 roku bardzo dużo się po drodze wydarzyło. - Takie rzeczy się w biznesie zdarzają - dodał. Prezes TVN wyjaśnił także, że decyzja o tym, kto zostanie prezesem nc+ (Julien Verley), zapadła w TVN, a nie w CANAL+.

Prezes TVN powiedział, że dotychczas największym wyzwaniem dla TVN była konkurencja ze strony TVP i Polsatu, a dla kolejnego pokolenia menedżerów będzie to już Apple. Z kolei zapytany o telewizję hybrydową, Markus Tellenbach powiedział, że TVN nie jest zainteresowany telewizją hybrydową (HbbTV). - Mnie to specjalnie nie emocjonuje. To tak samo sexy jak technologia trójwymiarowa. Kto będzie chodził po domu w goglach do 3D?

Na pytanie, czy TVN myśli o tym, żeby swoje kanały tematyczne udostępniać w sieci, Tellenbach odpowiedział, że nie ma żadnego sensu odkodowanie i wrzucenie ich do Internetu. Uzasadnił, że model biznesowy stacji tematycznych opiera się na przychodach z tzw. opłat od gniazdek otrzymywanych od operatorów oraz na wpływach reklamowych. Nie wykluczył jednak, że w przyszłości nie dojdzie do dołączenia kanałów tematycznych jako płatnych opcji w ramach usługi TVN Player. Markus Tellenbach podał, że w 2012 roku TVN Player odnotował prawie 250 mln wyświetleń pełnych odcinków programów i seriali TVN. Powiedział, że 70 proc. widzów TVN Player używa komputerów, a 30 proc. dekoderów, ale ten stosunek będzie się w przyszłości zmieniać. TVN inwestuje  w rozwiązania technologiczne dla TVN Player, ale to ledwie dwucyfrowe kwoty. - Poza takimi oczywistymi rzeczami nic nie planujemy - stwierdził.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...