reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Kielce rezygnuje z DAB+?

dodano: 2013-02-14 17:10 | aktualizacja: 2013-02-14 17:16
autor: Krzysztof Madura | źródło: Gazeta.pl Kielce / bip.radio.kielce.com.pl

Radio Kielce Niedawno informowaliśmy o planach uruchomienia przez Radio Kielce nowego programu z muzyką ludową (więcej tutaj). Program miał być nadawany w standardzie DAB+ na terenie niemal całego województwa świętokrzyskiego. Nie wiadomo jednak, czy projekt będzie kontynuowany.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na stronie Biura Informacji Publicznej - Radia Kielce pojawiło się ogłoszenie o unieważnieniu postępowania na temat zamówienia publicznego na świadczenie usług stałego dosyłu i rozpowszechniania programu radiowego Zamawiającego w systemie DAB+ na terenie województwa świętokrzyskiego.

Powodem takiej decyzji jest: istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Być może koszty wprowadzania nowego standardu przewyższyły założenia, stąd nadawca zdecydował się na unieważnienie przetargu.

Na terenie województwa świętokrzyskiego cyfrowe radio DAB+ jest nadawane jedynie w Kielcach z wieżowca przy ulicy Targowej na kanale 5D (180,064 MHz), co pozwala na pokrycie miasta oraz okolicznych miejscowości. Jest to jednak emisja testowa, której operatorem jest firma Emitel. W skład multipleksu wchodzą programy radiowe: Jedynka, Dwójka, Trójka, Radio Kielce, Radio Dla Ciebie oraz program telewizyjny: Czwórka na Wizji.

Nie jest to pierwszy pomysł Radia Kielce na utworzenie nowego programu. Dwa lata temu ogłoszono plany uruchomienia nowej, miejskiej rozgłośni, która swoim programem miała docierać głównie do młodzieży. Nowe radio miało wystartować 1 stycznia 2012 roku na częstotliwości 90,4 MHz, obecnie wykorzystywanej jako miejskie doświetlenie dla Radia Kielce. Do uruchomienia nie doszło.

Radia Kielce można słuchać na częstotliwości 101,4 MHz w województwie świętokrzyskim, a także na 90,4 MHz w centrum Kielc. Radio jest dostępne również w Internecie oraz w testowym multipleksie DAB+ w Kielcach oraz w Warszawie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama