reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

W sprzedaży LG OLED TV i LG Cinema 3D Smart TV

dodano: 2013-02-16 09:28 | aktualizacja: 2013-02-18 18:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG Electronics

LG logo.jpg LG ustanawia nowy standard jakości obrazu wprowadzając jedne z najlepszych w branży rozwiązań, takie jak wyświetlacz OLED, wyświetlacz o rozdzielczości Ultra HD oraz nowe inteligentne telewizory CINEMA 3D. Dzięki nadzwyczajnej jakości obrazu LG umacnia swoją pozycję na rynku telewizorów nowej generacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma LG Electronics zaprezentowała w Korei Południowej linię telewizorów na rok 2013, zapewniającą nie tylko niezrównaną jakość obrazu, ale i mnóstwo intuicyjnych funkcji. Dzięki czołowym produktom, takim jak niezrównany 55-calowy telewizor OLED, pierwszy wprowadzony do masowej sprzedaży 84-calowy telewizor Ultra HD, a także najbardziej zaawansowane na rynku inteligentne telewizory 3D, LG podnosi poprzeczkę i deklaruje, jak wielką wagę przywiązuje do perfekcyjnej jakości obrazu.

Firma LG ugruntowuje wizerunek marki, która jest synonimem najlepszej jakości obrazu - powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment. - Jesteśmy przekonani, że dzięki zaawansowanym technologiom naszych wyświetlaczy, produkty zajmą czołową pozycję wśród telewizorów nowej generacji, zarówno w roku 2013, jak i w przyszłości.

Dostawy pierwszego na świecie 55-calowego telewizora OLED
Wraz z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu dostawami do sklepów w Korei Południowej, LG stanie się pierwszym na świecie producentem, który oferuje użytkownikom 55-calowy telewizor OLED (model 55EM9700). Ten zaawansowany telewizor został wyposażony w wyjątkową technologię WRGB OLED od LG, zapewniającą jakość obrazu, której nie dorównuje żadne z urządzeń dostępnych na rynku. Telewizor OLED firmy LG umożliwia uzyskanie żywych i jasnych kolorów oraz głębokiej czerni, ponieważ dotychczasowa konfiguracja pikseli RGB wzbogacona została o biały subpiksel. Ten telewizor to bezdyskusyjnie szczytowe osiągnięcie w dziedzinie domowej rozrywki. Ponadto, LG OLED TV cechuje się nieskończenie dużym współczynnikiem kontrastu, dzięki czemu zapewnia najlepszy kontrast niezależnie od oświetlenia zewnętrznego, czy kąta widzenia.Ogólnoświatowa premiera telewizora o rozdzielczości Ultra HD
Prezentując w ubiegłym roku 84-calowy telewizor o rozdzielczości Ultra HD, a następnie wprowadzając go do sprzedaży w 40 krajach świata, LG Electronics ugruntowało czołową pozycję w segmencie telewizorów Ultra HD. To wydarzenie zapoczątkowało epokę telewizji Ultra HD, a firma LG odgrywa rolę lidera we wdrażaniu nowego standardu rozdzielczości.

Ekran telewizora Ultra HD zawiera 8 milionów pikseli (3840 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Opracowana przez LG funkcja skalowania do wyższej rozdzielczości (Resolution Upscaler Plus) umożliwia uzyskanie bogatszych szczegółów i lepszej ostrości w przypadku sygnału o standardowej rozdzielczości HD, a tym samym pozwala na wyświetlanie realistycznego obrazu z każdego źródła. Ponadto, w tym roku firma LG wzbogaci linię telewizorów Ultra HD o dwa nowe modele, 55- oraz 65-calowy.Udoskonalone i wygodne telewizory z serii Smart TV
LG CINEMA 3D Smart TV z oferty na rok 2013 zostały wyposażone w udoskonalony interfejs zwiększający wygodę użytkowania. W większości telewizorów oferowanych w tym roku zastosowano panele IPS, które cechują się szerokim kątem widzenia 178 stopni, dzięki czemu umożliwiają oglądanie obrazu o kolorach bliskich rzeczywistym praktycznie z każdego miejsca.

Układ 2013 Triple XD Engine pozwala na lepsze i dokładniejsze przetwarzanie obrazu oraz regulowanie jego parametrów, przez co zapewnia niespotykaną dotąd jakość obrazu. Unowocześniony procesor obrazu Triple XD Engine umożliwia uzyskanie bardziej naturalnych barw, głębszego kontrastu oraz dokładniejszego odwzorowania szybkiego ruchu, dzięki czemu uzyskuje się najwyższą jakość realistycznego obrazu. Procesor ten jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, które zapewniają wspaniałą jakość obrazu będącą synonimem telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV. Funkcja Super Contrast Booster maksymalnie zwiększa kontrast oraz jasność obrazu,  poprzez odpowiednie sterowanie podświetleniem w różnych częściach ekranu. Dynamiczne skanowanie skraca czas reakcji wyświetlacza i eliminuje rozmycia nawet w przypadku najbardziej dynamicznych scen, dzięki czemu zapewnia nowy, jeszcze wyższy poziom ostrości obrazu. Ponadto, aktywna redukcja szumów usuwa niepożądane zakłócenia pozwalając na uzyskanie bogatszego w szczegóły i bardziej realistycznego obrazu.

Nowa linia telewizorów to także udoskonalona platforma Smart TV oraz przeprojektowany, bardziej intuicyjny pilot Magic Remote. Nowy pilot ułatwia sterowanie, ponieważ oprócz funkcji sterowania kursorem, kółkiem i gestami zastosowano w nim funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki funkcji Voice Mate rozpoznającej naturalny sposób mówienia, nowy pilot daje możliwość szybkiego i łatwego wyszukiwania. Inteligentne telewizory LG dają też dostęp do zaawansowanej funkcji Now On, która poleca użytkownikom programy VoD (video-on-demand) oraz audycje telewizyjne na podstawie popularności lub indywidualnych upodobań. W celu ułatwienia szybkiego wyboru spośród różnorodnych treści, wyniki są wyświetlane w postaci czytelnych miniatur. Ponadto, funkcja Tag On umożliwiająca parowanie urządzeń z wykorzystaniem technologii NFC sprawia, że dostęp do treści jest jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy - wystarczy zbliżyć smartfon wyposażony w technologię NFC do zaprogramowanego taga dołączanego do telewizora.

Telewizory LG z oferty na rok 2013 zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą CINEMA SCREEN, wyróżniającą się węższą ramką, która w jeszcze mniejszym stopniu rozprasza uwagę widzów. Taki efekt wizualny jest dodatkowo wzmocniony przez podstawę Magic Stand, która sprawia wrażenie, że telewizor unosi się w powietrzu. Elegancka i funkcjonalna podstawa w atrakcyjny sposób dopełnia minimalistyczny wygląd telewizora. Ponadto, podstawa umożliwia też wygodne obracanie telewizora, pozwalając na łatwe zmienianie położenia w każdym pomieszczeniu.

Telewizory LG z linii CINEMA 3D Smart TV na rok 2013 już są dostępne w Korei, a następnie będą wprowadzane na kolejne rynki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...