reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Abertis telecom jako pierwszy z UHDTV w DVB-T2

dodano: 2013-02-21 12:55 | aktualizacja: 2013-02-25 10:12
autor: Anita Dąbek | źródło: abertis

Abertis Telecom W ramach 8. edycji Mobile World Congress (25-28 lutego 2013 roku, Barcelona, Hiszpania) hiszpańska spółka abertis telecom zaprezentuje, jako pierwsza na świecie, transmisję UHDTV prowadzoną w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Będzie ją można zobaczyć podczas targów na 84-calowym telewizorze, obsługującym technologię ultrawysokiej rozdzielczości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Abertis telecom przeprowadzi pokaz przy współpracy z Televisión Espańola (TVE), Europejską Unią Nadawców (EBU), SAPEC, Politechniką w Madrycie, La Salle, Sony i Lapospo, z wykorzystaniem standardu DVB-T2.

UHDTV pozwala na wyświetlanie obrazu z rozdzielczością 4-krotnie większą niż w przypadku HDTV. Do emisji obrazu UHDTV potrzebne jest 35 Mb/s, jednak wartość ta zostanie obniżona o 50 proc. dzięki przyszłym technikom kompresji sygnału, ułatwiając dostęp do technologii na dużą skalę.

Abertis telecom testuje DVB-T2 w ramach projektu CATT2. Jego celem jest przetestowanie i wdrożenie tego standardu nowej generacji w urządzeniach mobilnych (T2-Lite).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...