reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wyrok śmierci” w przypadku braku TV Trwam w MUX 1

dodano: 2013-02-22 10:12 | aktualizacja: 2013-02-22 10:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Gazeta.pl

TV Trwam Przewodniczący KRRiT, Jan Dworak, i jeden z jej członków, Krzysztof Luft, otrzymali list, którego autorzy grożą im śmiercią w przypadku nieprzyznania TV Trwam miejsca w multipleksie DVB-T. Sprawa zostanie skierowana do prokuratury. W kopercie, oprócz pisemnych pogróżek, znajdował się sznurek i dwa czarne paski z napisem „śmierć wrogom ojczyzny”. List został nadany w poniedziałek, 18 lutego 2013 roku w jednym z warszawskich urzędów pocztowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Autorzy listu napisali: - Jeśli wykonacie polecenie rządzącej antypolskiej i antykatolickiej masońsko-żydowskiej mafii Tusk-Komorowski i nie przyznacie licencji na multipleksie 1 częstotliwości dla Telewizji Trwam sąd WiN wyda wyrok śmierci na odpowiedzialnych za taką decyzję. Termin - marzec 2013 rok. Po tym terminie nasz pluton egzekucyjny dostanie polecenie wyeliminować zdrajców Boga i Ojczyzny. Samochody pancerne, hełmy ani kamizelki kuloodporne nie wystarczą, mamy środki do wyeliminowania zdrajców.

Pod listem znalazł się podpis: „Wolność i Niezawisłość” oraz zdjęcie krzyża tej antykomunistycznej organizacji, działającej w pierwszych latach po II wojnie światowej.

Nie wiadomo, czy list jest żartem ze strony przeciwników TV Trwam, czy rzeczywistą próbą zastraszenia ze strony zwolenników tej stacji telewizyjnej.

Jak powiedziała rzeczniczka KRRiT, Katarzyna Twardowska, 22 lutego rada złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 224 par. 1 lub par. 2 Kodeksu karnego. Przepisy te stanowią, że kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...
reklama