reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: PM Point Group i Astro w konkursie z 2 kanałami

dodano: 2013-02-24 16:54 | aktualizacja: 2013-02-24 17:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: PM Point Group/satkurier.pl

Point Group Platforma Mediowa Point Group poinformowała o zawarciu przez jej spółkę zależną listu intencyjnego z Astro S.A. w sprawie uruchomienia dwóch programów telewizyjnych. Nadawcy chcą z nimi wystartować w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Na razie nie podano, jakie to będą stacje.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma Mediowa Point Group poinformowała, iż w dniu 22 lutego 2013 roku otrzymała od zależnej od niej spółki - firmy Media Works S.A. z siedzibą w Warszawie, informację o zawarciu przez Media Works S.A. w dniu 22 lutego 2013 roku z notowaną na giełdowym rynku alternatywnym Newconnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., spółką Astro S.A. z siedzibą w Warszawie listu intencyjnego, na mocy którego strony postanowiły, że zainteresowane są podjęciem wzajemnej współpracy przy uruchomieniu i rozpowszechnianiu przez Media Works dwóch programów telewizyjnych.

Media Works oświadczyła w liście intencyjnym, że w celu rozpowszechniania programów telewizyjnych zamierza ubiegać się o uzyskanie koncesji na ich rozpowszechnianie drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym (MUX 1).

Strony postanowiły, że w ramach współpracy Astro jest gotowa oddać w dzierżawę na rzecz Media Works będącą w jej posiadaniu infrastrukturę techniczną niezbędną do rozpowszechniania programów telewizyjnych , a także oddać w najem niezbędną powierzchnię studyjną , jak i udostępnić swoje doświadczenie, wiedzę know-how w produkcji programów telewizyjnych.

Strony ustaliły, że szczegółowe warunki współpracy zostaną ustalone na podstawie szczegółowych umów, których zawarcie nastąpi po pozytywnym dla Media Works rozstrzygnięciu postępowań w przedmiocie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych ogłoszonych przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w dniu 20 grudnia 2012 roku.

Przypomnijmy, iż obie spółki, osobno, brały już udział w pierwszym konkursie - Astro S.A. z kanałem ogólnym Next TV, a TV Point Group z muzyczną stacją Machina TV. Obie stacje nie uzyskały naziemnej koncesji, a kanał Machina TV nigdy nie został uruchomiony, a nadawca po przegranej w konkursie ogłosił rezygnację z tego projektu. (więcej tutaj)

Przypomnijmy również, iż w pierwszym multipleksie KRRiT chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...