reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: TV Trwam z wnioskiem w konkursie

dodano: 2013-02-25 17:53 | aktualizacja: 2013-02-25 18:00
autor: Anita Dąbek | źródło: Radio Maryja

TV Trwam 25 lutego 2013 roku Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, złożyła wniosek o udział w drugim konkursie o miejsca w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, podaje Radio Maryja. Poniedziałek jest ostatnim dniem na złożenie stosownych dokumentów przez podmioty, które chcą ubiegać się o rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ofertę programową w multipleksie mają uzupełnić kanały: filmowy, edukacyjno-poznawczy, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz kanał społeczno-religijny. Miejscem dla tego ostatniego programu jest zainteresowana Fundacja Lux Veritatis.

- Dzisiaj około godz. 14. Fundacja Lux Veritatis – nadawca programu pod nazwą TV Trwam, po raz drugi złożyła dokumenty, w których domaga się rozszerzenia koncesji, aby TV Trwam mogła być odbierana z multipleksu pierwszego. Oczywiście liczymy na to, że tym razem KRRiT pozytywnie rozpatrzy ten wniosek oraz że Fundacja Lux Veritatis otrzyma stosowną koncesję. Na to czekamy - powiedział o. Jan Król, członek zarządu Fundacji Lux Veritatis.

Przypomnijmy, w pierwszym konkursie o miejsce w MUX 1, KRRiT odrzuciła ofertę TV Trwam, argumentując to jej rzekomo gorszą kondycją finansową w porównaniu z innymi firmami.

Tymczasem, zarówno przed poprzednim jak i obecnym konkursem Krajowa Rada nie podała szczegółowych kryteriów, jakimi będzie się kierować przy ocenie wniosków składanych przez nadawców, podaje Radio Maryja.

Przypominamy, że za obecnością TV Trwam w MUX 1 opowiedziała się Konferencja Episkopatu Polski, a także Polacy w kraju i za granicą. Pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji podpisały się 2.436.753 osoby. Tysiące uczestników zgromadziły pokojowe manifestacje. Dotąd odbyło się ich 145, planowane są także kolejne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...