reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat z dwoma kanałami w MUX 1?

dodano: 2013-02-26 09:59 | aktualizacja: 2013-02-26 10:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: rpkom.pl/satkurier.pl

logo polsat Telewizja Polsat wystartowała w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Nadawca złożył dwa wnioski do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) - wynika z informacji serwisu rpkom.pl. Telewizja Polsat zaoferowała kanały filmowy i dziecięcy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według wcześniejszych informacji, telewizja Polsat (więcej tutaj) deklarowała, że nie weźmie udziału w konkursie.

Przypomnijmy, iż Polsat ma już dwa kanały w naziemnej telewizji cyfrowej: Polsat i Polsat Sport News (MUX 2). Ponadto dwa kanały ma spółka Polskie Media, której właścicielem, podobnie jak Polsatu, jest, wraz z partnerami i podmiotami zależnym, Zygmunt Solorz-Żak. Są to TV4 i TV6 (MUX 2). TV Odra, sieć lokalnych kanałów należących do Polskich Mediów, stara się natomiast o miejsce w NTC dla kanałów regionalnych. (więcej tutaj) Dodatkowo w MUX 1 dostępna jest stacja ATM Rozrywka TV, której nadawcą jest ATM Grupa S.A. Udziały w niej posiada Zygmunt Solorz-Żak. Należąca do niego telewizja Polsat jest producentem programu dla tej stacji.

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...