reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: PM Point Group i Astro z kanałem religijnym

dodano: 2013-02-26 20:12 | aktualizacja: 2013-02-26 21:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: PM Point Group/satkurier.pl

Point Group Media Works S.A., spółka zależna Platformy Mediowej Point Group S.A. złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wnioski o przyznanie dwóch koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych. Wnioski dotyczą możliwości uzyskania koncesji na programy telewizyjne o charakterze społeczno-religijnym oraz edukacyjno-poznawczym - w systemie DVB-T.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioski zostały złożone w związku z ogłoszonymi w dniu 20 grudnia 2012 roku przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) konkursami w sprawie możliwości ubiegania się o koncesje na rozpowszechnianie programów telewizyjnych drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale multipleksu pierwszego (MUX 1), w których wnioskodawcy mogą ubiegać się o 4 koncesje na programy telewizyjne o charakterze wyspecjalizowanym: społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

W przypadku uzyskania przez Media Works koncesji, rozpoczęcie rozpowszechniania programów będzie mogło nastąpić po uzyskaniu rezerwacji częstotliwości wydanej przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), nie później jednak niż w dniu 28 kwietnia 2014 roku.

Wcześniej Media Works podpisała z notowaną na giełdowym rynku alternatywnym Newconnect spółką Astro S.A. list intencyjny o współpracy przy uruchomieniu i rozpowszechnianiu dwóch programów telewizyjnych. (więcej tutaj) Astro jest gotowa oddać w dzierżawę na rzecz Media Works infrastrukturę techniczną niezbędną do rozpowszechniania programów telewizyjnych, a także wynająć niezbędną powierzchnię studyjną i udostępnić swoje doświadczenie i know-how w zakresie produkcji programów telewizyjnych.

Uruchomienie kanału telewizyjnego przez spółkę zależną wpisuje się w nową strategię Platformy Mediowej Point Group, którą spółka planuje zaprezentować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału.

Firma Astro działa na rynku usług telewizyjnych od 16 lat. Działalność Astro S.A. (dawniej Astro Sp. z o.o.). W historii swojej działalności spółka zajmowała się produkcją programów telewizyjnych dla głównych stacji w Polsce (TVN, TVP i Polsat). Obecnie spółka Astro zarządza niezwykle ciekawymi projektami, m.in. Next Plus, telewizja Next 3D oraz oognet.pl. Next Plus to platforma telewizyjna, która dostarcza treści na tablety, smartphone'y i smart tv. Platforma internetowa oognet.pl posiada ponad 40 kamer online, które na żywo pokazują obrazy z ponad 20 miast w Polsce. Ponadto w ofercie spółki znajdują się kanały telwizyjne w technologii 3D (Next 3D, Next Man 3D, Next Lejdis 3D, Next Young 3D) oraz jeden muzyczny w jakości HD (Next Music +HD).

Twórcą i głównym udziałowcem Astro jest Ryszard Krajewski, prawnik, dziennikarz i producent telewizyjny, twórca i do 15 czerwca 2009 prezes telewizji Superstacja. W przeszłości był również m.in. producentem „Familiady" w TVP2 oraz właścicielem studiów telewizyjnych przy ul. Inżynierskiej w Warszawie, na bazie których w 2006 roku otworzył właśnie stację telewizyjną Superstacja.

Media Works S.A. jest częścią grupy kapitałowej PMPG, dysponującej wysokiej jakości kadrą managerską i dziennikarską. Platforma Mediowa Point Group to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do Grupy Kapitałowej PMPG należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca opiniotwórczego polskiego tygodnika - tygodnika „Wprost”, Media Point Group oraz spółka Orle Pióro, wydawca „Tygodnika Do Rzeczy” Pawła Lisickiego oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”. Prezesem PMPG S.A. jest Michał M. Lisiecki - wydawca, menadżer, przedsiębiorca, ekspert rynku mediów i komunikacji marketingowej, promotor przedsiębiorczości, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości młodych.

Przypomnijmy, iż obie spółki, osobno, brały już udział w pierwszym konkursie - Astro S.A. z kanałem ogólnym Next TV, a TV Point Group z muzyczną stacją Machina TV. Obie stacje nie uzyskały naziemnej koncesji, a kanał Machina TV nigdy nie został uruchomiony, a nadawca po przegranej w konkursie ogłosił rezygnację z tego projektu. (więcej tutaj)

Przypomnijmy również, iż spółka Astro posiada już od 2011 roku koncesję na kanał religijny - Next Sacrum HD. Stacja do dzisiaj nie rozpoczęła nadawania. O możliwości zgłoszenia Next Sacrum HD w konkursie satkurier.pl informował już w sierpniu ubiegłego roku. (więcej tutaj)  Czy to właśnie ta stacja powalczy w konkursie z TV Trwam i innymi potencjalnymi kandydatami (kanałem Boska TV?)? Niekoniecznie będzie to Next Sacrum HD, ale potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, iż będzie to kanał od spółki Astro, tylko tworzony wspólnie z PM Point Group.

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...