reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery z kanałem DMAX w konkursie na MUX 1

dodano: 2013-02-28 10:27 | aktualizacja: 2013-02-28 11:19
autor: Anita Dąbek | źródło: WirtualneMedia.pl / satkurier.pl

DMAX Logo Jeśli Discovery Networks zostanie jednym z czterech zwycięzców w konkursie na zagospodarowanie MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, to widzowie objęci zasięgiem tego multipleksu będą mogli oglądać kanał edukacyjno-poznawczy DMAX. Stacja jest już obecna m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Włoszech. W tych krajach również jest niekodowana. Oferuje programy lifestylowe dla mężczyzn.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery Networks jest nadawcą 9 płatnych kanałów w Polsce - Discovery Channel, TLC, ID, Discovery World, Animal Planet, Discovery Science, Discovery Historia oraz Discovery Channel HD i Animal Planet HD. Uruchomienie niekodowanego kanału o szerokim zasięgu technicznym z pewnością ucieszyłoby polskich widzów. Olgierd Dobrzyński, country manager na Europę Centralną w Discovery Networks CEEMEA, powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl, że stacje płatne docierają w Polsce tylko do 70 proc. gospodarstw domowych, a kanały naziemne, wybrane w poprzednim konkursie, jak TTV, ATM Rozrywka, Eska TV i Polo TV prężnie się rozwijają.

- To kolejny krok w rozwoju Discovery w naszym kraju. Mamy doświadczenie nadawania kanałów FTA z innych krajów niż Polska - powiedział Dobrzyński.

Kanał DMAX w Polsce ma być skierowany do szerokiej grupy widzów powyżej 4. roku życia. Stacja ma korzystać z bogatej biblioteki programowej Discovery, ale jej oferta nie będzie pokrywać się z programem płatnych kanałów spółki. Zgodnie z wymogami, jedna trzecia treści stacji będzie produkowana w Polsce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...