reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: Nadawca TVR w konkursie z kanałem TVE

dodano: 2013-03-01 11:41 | aktualizacja: 2013-03-01 13:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Atmedia

TVR nowe Spółka TVR, nadawca kanału TVR, wystartowała w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Nadawca ubiega się o miejsce dla kanału edukacyjno-poznawczego z nową stacją - TVE. Ma to być telewizja edukacyjna, jakiej jeszcze nie było.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ofercie telewizji TVE znajdą się programy dla młodzieży od lat 12 i dla dorosłych. Spółka będzie produkowała między innymi programy podróżnicze, historyczne, dokumentalne, przyrodnicze oraz programy z zakresu zarządzania, marketingu i PR-u, jak również psychologii. Na antenie pojawią się też pozycje dotyczące nauki języków obcych i szkolnictwa wyższego, które będą przygotowywane w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Miłośnicy sportu i motoryzacji tez mają znaleźć coś dla siebie.

Nadawca nie zapomni również o obecnych widzach kanału TVR i będzie nadal „Blisko ludzi, blisko natury”.

W pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  (KRRiT) chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...