reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polonia1: 20 lat, nowa oprawa i 16:9 od 7 marca [wideo]

dodano: 2013-03-06 21:13 | aktualizacja: 2013-03-06 21:30
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Polcast Television Media Group

Polonia1 złote logo 20 lat 7 marca 2013 roku stacja Polonia1 obchodzić będzie dwadzieścia lat istnienia na polskim rynku telewizyjnym. Z tej okazji kanał przygotował nową ofertę programową, logo oraz oprawę graficzną. Stacja przejdzie też na nowy format nadawania - 16:9, a w sieci pod adresem www.polonia1.tv pojawi się odświeżona wersja witryny internetowej kanału.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polonia1 ruszyła w marcu 1993 roku i jest obecnie najstarszą działającą nieprzerwanie polską stacją komercyjną. Wiele programów zaistniało na polskim rynku właśnie dzięki Polonii1, wśród nich między innymi.: „MacGyver” i „Remington Steel”. Polonia1 jako pierwsza emitowała zawody Formuły 1 oraz pierwsze od czasów „Isaury” telenowele. Wiele z nich - takie jak „Maria” czy „Manuela”- odniosło w Polsce ogromny sukces. Polonia1 była też pierwszą polską telewizją, która wyemitowała cieszące się ogromną popularnością japońskie kreskówki dla dzieci typu „anime”.

Dziś Polonia1 posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku telewizyjnym i plasuje się w czołówce najbardziej rozpoznawalnych marek medialnych. Nowa jubileuszowa oferta programowa kanału Polonia1 to znane i kultowe filmy z równie znanymi i lubianymi aktorami. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:00 powstaną specjalne pasma filmowe: „Poniedziałek w dobrym humorze”, „Złote lata kina”, „W filmie jak w życiu”, „Kino Kobra”, z takimi gatunkami filmowymi jak: komedia, kryminał, sensacja, dramat.

Na specjalne życzenie widzów, od 7 marca stacja przypomni kultową argentyńską telenowelę „Celeste” (poniedziałek-piątek, godzina 17:00) oraz w nowym cyklu „Telenowela na weekend” wyemituje premierową „Królowę Południa” (od 8 marca, emisja w piątki o godzinie 20:00 i 20:55 i w soboty i niedziele o godzinie 17:00).

Od 9 marca na antenie zagości nowy, interaktywny program muzyczny „Muzyczne życzenia” (emisja soboty i niedziele o godzinie 14:00). Stacja pracuje też nad filmem dokumentalnym ilustrującym historię Polonii1.


Stawiamy na nową jakość oferty programowej opartej na klasycznym guście naszych widzów. Mieszanka evergreenów i współczesnych markowych produkcji telewizyjnych to kluczowy wyróżnik Polonii1 – mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Polonii1.

Stacja otrzyma nową oprawę graficzną. Głównym motywem oprawy jest nasza jedynka. Tym razem zbudowaliśmy ją ze złotej materii, która  w związku z naszym jubileuszem ma symboliczne znaczenie. Chcemy, aby wypełnione kolorem niebieskim i złotym animacje  tworzyły lekki i magiczny klimat,  a pozytywne  dźwięki wypełniły autopromocyjne przestrzenie – mówi Iza Poniatowska, Manager ds. Oprawy, Autopromocji i Postprodukcji Polonii 1.


Polonia1 przejdzie również na nowy format nadawania 16:9 oraz uruchomiona zostanie nowa strona internetowa www.polonia1.tv, która odzwierciedlać będzie antenową wizualizację stacji.

Kanał Polonia1 dostępny jest w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych oraz w sieciach IPTV. Sygnał stacji można także odbierać bezpłatnie za pośrednictwem dowolnego cyfrowego odbiornika satelitarnego.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: POLONIA1
PID V: 165 (MPEG-2/SD)
PID A: 100 (pol)
PID PCR: 165
SID: 15706
PID PMT: 1006
Provider: CYFRA +
Kodowanie: brak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...