reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Biełsat odpowiada na list ws. finansowania TVP Polonia

dodano: 2013-03-09 15:33 | aktualizacja: 2013-03-09 15:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Biełsat

TV Biełsat Biełsat TV Belsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor TV Biełsat (Belsat) odpowiedziała na list Rady Polonii Świata w sprawie problemów finansowania TVP Polonia, w którym zarzucono polskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych (MSZ) niedostateczne finansowanie anteny przy jednoczesnym „hojnym” wsparciu TV Biełsat. (więcej tutaj i tutaj)  Jej zdaniem, fundusze dla kanału TVP przeznaczonego dla Polaków za granicą pochodzą z zupełnie innej dotacji i przyznanie funduszów TV Biełsat nie oznacza, że pieniądze te odbierane są TVP Polonia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Treść listu Agnieszki Romaszewskiej-Guzy do Rady Polonii Świata:

Rada Polonii Świata

Szanowni Państwo,

Z wielkim smutkiem przeczytałam Państwa list w sprawie dotacji budżetowej dla Telewizji Polonia. Doskonale rozumiejąc Państwa troskę, muszę odnieść się do niepokojącego argumentu zawartego w Państwa piśmie, którzy przeciwstawia sobie Telewizję Biełsat (której mam przyjemność być dyrektorem) i telewizję Polonia, tworząc wrażenie jakiegoś rodzaju rywalizacji o środki publiczne. Otóż muszę zauważyć, że stwierdzenia zestawiające finansowanie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Telewizji Biełsat i zmniejszenie dotacji dla Telewizji Polonia polegają na nieporozumieniu.

Telewizja Biełsat była i jest bowiem finansowana ze specjalnych funduszy przeznaczonych na pomoc zagraniczną, z których nigdy nie była i nie mogła być finansowana Telewizja Polonia. Na Biełsat przeznaczane są środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, pozostającej w dyspozycji MSZ. Z zupełnie innej części budżetu, z funduszy, o specjalnym przeznaczeniu dla Polonii i Polaków za granicą, korzysta TVP Polonia. Nawet gdyby TV Biełsat nie dostawała od państwa polskiego ani grosza, a nawet gdyby wcale nie istniała, nie wpływałoby to na sytuację TVP Polonii – decyzje podejmowane w tej sprawie nie mają bowiem bezpośredniego związku z decyzjami podejmowanymi w sprawie Biełsatu. Innymi słowy obie anteny korzystają z zupełnie innych źródeł finansowania i nie jest tak, że ktoś tu komuś coś „zabiera” - co mogłoby sugerować sformułowanie Państwa listu obszernie i szeroko cytowane przez prasę. Takie przedstawienie sytuacji budzi niepotrzebne animozje i co gorsza jest nieprawdziwe.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam to zupełnie niepotrzebne nieporozumienie.

Z wyrazami szczerego szacunku,

Agnieszka Romaszewska-Guzy


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...