reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Measy U1A - zmień telewizor w Smart TV

dodano: 2013-03-14 10:15 | aktualizacja: 2013-03-15 12:36
autor: Jakub Sulisz | źródło: tech.wp.pl/

measy u1 Measy U1A to genialne urządzenie pozwalające na zmianę każdego telewizora w Smart TV. Jedynym potrzebnym elementem jest wolne złącze HDMI. Measy to najprawdopodobniej jeden z najmniejszych komputerów na świecie, działający pod kontrolą Androida w wersji 4.0.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przystawka Measy U1A w wyglądzie przypomina zwykłego pendriva. Jedyna różnicą jest to, że zamiast wyjścia USB ma HDMI. Sprzęt łączy się bezprzewodowo z siecią i pozwala na odtwarzanie multimediów bezpośrednio z serwera DLNA lub pamięci masowej typu NAS. Współpracuje z wszystkimi najpopularniejszymi formatami multimediów. Działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0. Pozwala to na przeglądanie internetu, korzystanie z komunikatorów, czy odbieranie poczty internetowej. Daje to także dostęp do sklepu internetowego Google Play, czyli tysięcy aplikacji i gier w które można grać bezpośrednio na ekranie telewizora.Urządzenie jest wyposażone w bardzo szybki procesor Cortex A10 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, 1 GB RAM-u DDR3 oraz 4 GB pamięci typu flash, na której można zapisać zdjęcia, filmy czy aplikacje. Przystawka Measy posiada także gniazdo USB, które znajduje się z boku urządzenia - służy ono do podłączenia np. klawiatury. Z drugiej strony został zmontowany port na karty pamięci w wersji Micro, pozwalający na zwiększenie pamięci masowej o nawet 32 GB.

Urządzenie łączy się bezprzewodowo z siecią WiFi, dzięki temu telewizor, a w zasadzie wtyczka Measy w telewizorze ma dostęp do sieci.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...