reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dalsze cięcia programowe TVP Polonia?

dodano: 2013-03-15 10:53 | aktualizacja: 2013-03-15 12:51
autor: Anita Dąbek | źródło: press.pl

TVP Polonia TV Polonia Telewizja Polska nadal nie porozumiała się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie finansowania kanału TVP Polonia. Przypomnijmy, że MSZ zmniejszyło kwotę dotacji z 11,3 mln zł w 2012 roku do 2 mln zł w tym roku (więcej tutaj). W wyniku tego w TVP Polonia wprowadzono oszczędnościową ramówkę na pierwsze br. Zlikwidowano dwa nowe programy „Salon Polonii” i „Skarby nieodkryte”, zachowują audycję „Polonia 24”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd Telewizji Polskiej nie podpisał jeszcze porozumienia MSZ, gdyż nie zgadza się na redukcję dotacji. Zatem jedynym źródłem finansowania stacji są obecnie środki telewizji publicznej. – Trwają prace nad dalszym ograniczeniem produkcji, co będzie dotyczyć głównie audycji premierowych – mówi Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowy TVP. Szczegóły nie są jeszcze znane.
 
Opowiadamy się za dalszym istnieniem tej stacji i przeciwko zubożaniu jej oferty programowej – mówi przewodnicząca rady programowej TVP Polonia, Barbara Borys-Damięcka. – Chcielibyśmy ponadto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji obowiązek finansowania TVP Polonia spoczywa też na Telewizji Polskiej – dodaje. Rada programowa ma też dla zarządu TVP wskazówki, jak szukać pieniędzy. – Można o nie zabiegać nie tylko w MSZ, ale i w innych resortach. Na przykład Ministerstwo Gospodarki mogłoby dofinansować program ekonomiczny – przytacza Barbara Borys-Damięcka.
 
W obronie TVP Polonia wystąpiły już Rada Polonii Świata i Polonia litewska. Rada programowa w sprawie alarmującej sytuacji finansowej stacji przygotowała pismo, które zamierza przekazać m.in. Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji i Ministerstwu Skarbu Państwa (właściciel TVP).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...