reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

PSL: obowiązkowy wybór - lektor lub napisy

dodano: 2013-04-03 14:15 | aktualizacja: 2013-04-03 14:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Dziennik Gazeta Prawna

PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) przygotowało projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zobowiązuje nadawców telewizyjnych do zapewnienia widzom wyboru tłumaczenia audycji zagranicznych. W myśl propozycji każdy widz powinien mieć prawo wyłączenia lektora czy dubbingu i zastąpienia go napisami. Dziś nie zawsze jest to możliwe - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowelizacja zakłada, że nadawcy rozpowszechniający programy drogą naziemną na multipleksach stopniowo zapewnią taką możliwość do 1 stycznia 2016 roku. Będą musieli też wziąć na siebie koszty nowych rozwiązań.

Projekt nowelizacji został już wstępnie skonsultowany z Ministerstwem Edukacji i Ministerstwem Kultury.

Obecne przepisy ustawy o radiofonii i telewizji mówią jedynie o obowiązku wprowadzenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych (których jedną z form mogą być napisy), ale i tak wybór formy tłumaczenia audycji zagranicznych zależy każdorazowo od danego nadawcy lub dystrybutora. A to oznacza, że najczęściej jesteśmy na lektora skazani - pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...
reklama