reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Instalatorzy PV przeciwni cłom antydumpingowym

dodano: 2013-04-04 19:10 | aktualizacja: 2013-04-11 11:51
autor: Olaf Skrzypiński | źródło: EU PV

Europa Unia Europejska UE Jak wykazało badanie EuPD, większość europejskich firm, które oferują oraz instalują moduły fotowoltaiczne z Chin zaczną zmieniać dostawców, aby uniknąć ewentualnych wstecznych płatności za sprowadzone urządzenia. Od marca 2013 roku w UE konieczne jest rejestrowanie importowanych z Chin urządzeń fotowoltaicznych. W czerwcu natomiast ma się rozpocząć debata w Komisji Europejskiej nad wprowadzeniem ewentualnych ceł ochronnych i wstecznych płatności.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Europejskie firmy zajmujące się instalacjami solarnymi jest przeciwna wprowadzeniu ceł, gdyż istotna część ich oferty oparta jest właśnie o te podzespoły. Dużo firm wskazuje nawet na możliwe zagrożenie dla całych modeli biznesowych.
Prawdopodobny jest również wzrost cen urządzeń produkcji europejskiej, gdyż często do ich produkcji wykorzystywane są podzespoły z Chin.
 
Ankieta wykazała również, że większość z firm negatywnie ocenia sposób wprowadzania ustawy regulującej import chińskich produktów. Większość chciałaby uczestniczyć w dyskusji na temat ceł antydumpingowych, cen a także płatności wstecznych. Instalatorzy, którzy w swoich projektach wykorzystują wyłączenie europejskie produkty nie planują zmian w strategii biznesowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...