reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Instalatorzy PV przeciwni cłom antydumpingowym

dodano: 2013-04-04 19:10 | aktualizacja: 2013-04-11 11:51
autor: Olaf Skrzypiński | źródło: EU PV

Europa Unia Europejska UE Jak wykazało badanie EuPD, większość europejskich firm, które oferują oraz instalują moduły fotowoltaiczne z Chin zaczną zmieniać dostawców, aby uniknąć ewentualnych wstecznych płatności za sprowadzone urządzenia. Od marca 2013 roku w UE konieczne jest rejestrowanie importowanych z Chin urządzeń fotowoltaicznych. W czerwcu natomiast ma się rozpocząć debata w Komisji Europejskiej nad wprowadzeniem ewentualnych ceł ochronnych i wstecznych płatności.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Europejskie firmy zajmujące się instalacjami solarnymi jest przeciwna wprowadzeniu ceł, gdyż istotna część ich oferty oparta jest właśnie o te podzespoły. Dużo firm wskazuje nawet na możliwe zagrożenie dla całych modeli biznesowych.
Prawdopodobny jest również wzrost cen urządzeń produkcji europejskiej, gdyż często do ich produkcji wykorzystywane są podzespoły z Chin.
 
Ankieta wykazała również, że większość z firm negatywnie ocenia sposób wprowadzania ustawy regulującej import chińskich produktów. Większość chciałaby uczestniczyć w dyskusji na temat ceł antydumpingowych, cen a także płatności wstecznych. Instalatorzy, którzy w swoich projektach wykorzystują wyłączenie europejskie produkty nie planują zmian w strategii biznesowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...