reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV5 w japońskiej platformie NBS

dodano: 2003-02-01 12:03 | aktualizacja: 2003-02-01 12:51
autor: Anna Sulisz | źródło: Advanced TV

tv5_int_logo.gif Francuski kanał TV5 podpisał umowę z japońską platformą cyfrową NBS, która gwarantuje pojawienie się programu już w kwietniu w 400 tysiącach gospodarstw domowych w Japonii. W roku 2002 TV5 zwiększyło swoją widownię na świecie o ponad 15 procent, głównie dzięki wejściu do Sky Digital.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV5 zorganizowało specjalną konferencję prasową pod wieżą Eiffla w Paryżu, podczas której Serge Adda - prezydent TV5 przedstawił zamierzenia oraz sukcesy TV5. Adda powiedział, że TV5 zamierza powiększyć oglądalność na całym świecie. W ubiegłym roku TV5 powiększył ją o 15 procent. Największy wzrost nastąpił w Wielkiej Brytanii po tym, gdy TV5 trafiło do 6,5 mln abonentów Sky Digital.

PYTANIE: Dlaczego TV Polonii albo Polsatu International jeszcze nie ma w Sky Digital, skoro TV5 tam trafiło? A może projekt TVN International coś tu zmieni?

W Stanach Zjednoczonych TV5 ma 160 tysięcy abonentów, którzy płacą około 10 euro miesięcznie. TV5 jest też obecne w platformach w Polsce, w Hiszpanii, na Tajwanie i w Hong Kongu.

TV5 emitowane jest aż do ośmiu wersjach językowych, dla różnych stref geograficznych. TV5 używa 52 sygnałów satelitarnych i korzysta z 36 różnych satelitów. Aktualnie planowane jest dodanie dwóch wersji językowych (napisy- subtitles), w tym chińskiego.

TV5 ambitnie zwiększyło własną produkcję programów informacyjnych, by mieć większy wpływ na międzynarodową widownię i dorównać amerykańskim (CNN, Fox News, ABC), niemieckim (DW) czy brytyjskim (Sky News, BBC) kanałom informacyjnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...