reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ciąg dalszy problemów z ustawą o OZE

dodano: 2013-04-15 22:39 | aktualizacja: 2013-04-16 22:34
autor: Olaf Skrzypiński | źródło: PV

ministerstwo gospodarki Promocja energii odnawialnej w Polsce boryka się z szeregiem niepowodzeń. Debata nad projektem ustawy, pierwotnie zaplanowana na 1. stycznia, nadal czeka na ogłoszenie. Według doniesień, Ministerstwo Gospodarki dąży do obniżenia dotacji dla fotowoltaiki, wiatru i biomasy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


 
Dotacje dla takich odnawialnych źródeł energii jak energia słoneczna, wiatr i biomasa mogą zostać obniżone, zanim debata się w ogóle odbędzie. Wszystko ma być spowodowane kryzysem gospodarczym i wzrostem deficytu budżetowego. 
 
"Nie planujemy wycofać wsparcia dla OZE, jednak widzimy znaczny postęp technologiczny, który pozwala nam na obniżenie dotychczasowych stawek" - powiedział Wiceminister Gospodarki Jerzy Pietrewicz. Zmiany proponowane przez MG odnoszą się do systemów o mocy pow. 100 kW, które mają być wspierane poprzez handel zielonymi certyfikatami.
 
Polski rząd chce wspierać OZE, jednak przed wakacjami musi przygotować konkretny projekt ustawy, tak aby wprowadzić go w życie zanim Europejski Trybunał Sprawiedliwości zadecyduje o sankcjach za brak wdrożenia dyrektywy 28/2009. Polsce grozi kara w wysokości 133 tys. euro za dzień.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...