reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serial „Północ-Południe” w CBS Europa

dodano: 2013-04-16 17:56 | aktualizacja: 2013-04-16 17:57
autor: lukas_k | źródło: CBS Europa

CBS Europa „Północ-Południe” to wciągający, sześcioodcinkowy serial historyczny, emitowany na kanale CBS Europa w kwietniowe soboty i niedziele o godzinie 20.00. Reżyser Richard T. Heffron ukazał Wojnę Secesyjną przez pryzmat losów dwóch amerykańskich rodzin - Mainów i Hazardów. Niewątpliwym atutem serialu jest przede wszystkim jego gwiazdorska obsada. W „Północ-Południe” wystąpili między innymi: Kirstie Alley, Patrick Swayze, Elizabeth Taylor i Forest Whitaker!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
George Hazard (James Read) i Orry Main (Patrick Swayze) to dwóch młodzieńców pochodzących z różnych części Stanów Zjednoczonych. Rodzina Orry’ego Maina mieszka w Południowej Karolinie i zajmuje się hodowlą bawełny. George Hazard jest natomiast synem przemysłowca z Pensylwanii. Mężczyźni poznają się w drodze do Akademii Wojskowej West Point. George i Orry szybko się zaprzyjaźniają, mimo, że na wiele spraw mają odmienne poglądy. Niestety, przyjaźń zostanie szybko wystawiona na najcięższą próbę. Wybucha Wojna Secesyjna. Mężczyźni stają po przeciwnych stronach barykady. Dla Orry'ego to bardzo trudny czas także ze względów osobistych. Jego ukochana, Madeline Fabray (Lesley-Anne Down), decyzją ojca, ma zostać żoną bogacza Justina La Motte. Kobieta odwzajemnia uczucie do Orry’ego, lecz nie może przeciwstawić się woli rodziny.

„Północ-Południe” to niezwykłe telewizyjne przedsięwzięcie. Kanwą dla serialu była znakomita trylogia książkowa Johna Jakesa, lecz twórcy obrazu pozwolili sobie nieco odejść od literackiego oryginału. Efektem jest barwny, zrealizowany z ogromnym rozmachem i pieczołowitością dramat historyczny. „Północ-Południe” okazał się w swoich czasach najbardziej kosztownym serialem, którego budżet sięgnął około 540 milionów dolarów. Zaangażowano ogromną liczbę statystów i uszyto prawie 9 tysięcy kostiumów! Dla Kirstie Alley i Patricka Swayze udział w serialu był początkiem dalszej niezwykłej kariery.

Serial historyczny „Północ-Południe” w kwietniowe weekendy o godzinie 20.00 na kanale CBS Europa!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...