reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

22.04 TV4 TEDE (TV Odra) kończy nadawanie

dodano: 2013-04-20 17:12 | aktualizacja: 2013-04-21 04:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Odra/tuwroclaw.com/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka TEDE Telewizja Dolnośląska TV Odra 22 kwietnia 2013 roku wyłączony zostanie sygnał naziemnej telewizji analogowej w kolejnych regionach w Polsce. (więcej tutaj) Zgodnie z komunikatem nadawcy, w tym dniu zakończy nadawanie kanał TV4 TEDE, będący w sieci TV Odra (Polskie Media), a dostępny z analogowych nadajników naziemnych w Opolu, Świdnicy i Wrocławiu. W cyfrowym przekazie dostępna jest tylko ogólnopolska wersja TV4, bez pasm lokalnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat nadawcy:

- Informujemy uprzejmie, że 22.04.2013 roku zostanie wyłączony sygnał analogowy TV4 / ODRA Wrocław, Opole, Świdnica. Tym samym z Państwa ekranów zniknie program lokalny Telewizji Dolnośląskiej TEDE. Wszystkim widzom i sympatykom naszej stacji dziękujemy za życzliwą uwagę przez ostatnich 18 lat.
    
Telewizja Dolnośląska TEDE to regionalna stacja telewizyjna. Swój pierwszy program nadała 1 czerwca 1995 roku. Jest kontynuatorem PTV Echo - pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce. Nadawcą kanału jest spółka Polskie Media (nadawca TV4 i TV6), której właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest Zygmunt Solorz-Żak. Pod koniec marca 2013 roku Cyfrowy Polsat (którego właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest również Zygmunt Solorz-Żak) poinformował, że do lipca br. przejmie Polskie Media. (więcej tutaj) Transakcja obejmuje również koncesje regionalne (TV Odra), ale Cyfrowy Polsat nie podjął jeszcze decyzji co do działań wobec tych kanałów. (więcej tutaj)

Telewizja TEDE jest częścią stacji skupionych w sieci TV Odra. Kanały te dostępne są w analogowym przekazie naziemnym w zachodniej Polsce. Podstawę ich ramówki stanowi retransmisja kanału TV4. Resztę wypełniają pasma lokalne. Materiały TV Odra (w tym TEDE) można oglądać w informacyjnym kanale Superstacja (jego nadawcą jest Superstacja Sp. z o.o., która należy do radomskiej spółki Ster, powiązanej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem; Ster jest też m.in. właścicielem Radia PiN). W naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) nie znalazło się jednak na razie miejsce dla lokalnych stacji. W cyfrowym przekazie dostępna jest tylko ogólnopolska wersja TV4, bez pasm lokalnych. Przypomnijmy, iż w listopadzie 2012 roku TV Odra wyłączyła już nadajniki analogowe w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. (więcej tutaj)

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) pracuje obecnie nad stworzeniem multipleksu dla nadawców lokalnych (więcej tutaj i tutaj), którzy od dawna zabiegają o możliwość cyfrowego nadawania - obok stacji skupionych w sieci TV Odra problem dotyczy również NTL Radomsko (Grupa TVN), TVT, TV Łużyce (oba retransmitujące program TVN). (więcej tutaj, tutaj i tutaj)  Spółka Polskie Media poinformowała ostatnio prezes UKE Magdalenę Gaj, że chce umieścić w nim stacje skupione w sieci TV Odra. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...