reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4 TEDE (TV Odra) wciąż nadaje, ale w sieci

dodano: 2013-04-23 10:57 | aktualizacja: 2013-04-23 12:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Odra/tvpolsat.info/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka TEDE Telewizja Dolnośląska TV Odra Pomimo wcześniejszych informacji nadawcy (więcej tutaj), Telewizja Dolnośląska TEDE (stacja skupiona w sieci TV Odra, nadająca dotąd naziemnie analogowo w Świdnicy, Wrocławiu i Opolu) nie kończy jednak działalności. Kanał, podobnie jak inna stacja skupiona w sieci TV Odra - TVL (więcej tutaj) (dostępna dotąd naziemnie analogowo w Głogowie, Legnicy i Lubinie), będzie publikować swoje programy w Internecie. W przypadku TEDE będą to serwisy sportowe „Sportgame”. Stacja będzie je udostępniać od poniedziałku do piątku, a w piątek dodatkowo będzie pojawiać się „Sportowy przegląd tygodnia”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serwisy będą dostępne na stronie internetowej TV4 TEDE:
http://www.tede.pl/online/
lub w serwisie YouTube:
http://www.youtube.com/tv4tede

Nadawcą kanałów skupionych w sieci TV Odra (nadających naziemnie analogowo w zachodniej Polsce) jest spółka Polskie Media. Jest ona również nadawcą kanałów TV4 i TV6. Jej właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest Zygmunt Solorz-Żak. Pod koniec marca 2013 roku Cyfrowy Polsat (którego właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest również Zygmunt Solorz-Żak) poinformował, że do lipca br. przejmie Polskie Media. (więcej tutaj) Transakcja obejmuje również koncesje regionalne (TV Odra), ale Cyfrowy Polsat nie podjął jeszcze decyzji co do działań wobec tych kanałów. (więcej tutaj)

Przypomnijmy, iż w listopadzie 2012 roku TV Odra wyłączyła już nadajniki analogowe w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze (więcej tutaj), natomiast w kwietniu 2013 roku w Opolu, Świdnicy, Wrocławiu (więcej tutaj), Głogowie, Legnicy i Lubinie. (więcej tutaj) Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) pracuje obecnie nad stworzeniem multipleksu dla nadawców lokalnych (więcej tutaj i tutaj), którzy od dawna zabiegają o możliwość cyfrowego nadawania - obok stacji skupionych w sieci TV Odra problem dotyczy również NTL Radomsko (Grupa TVN), TVT, TV Łużyce (oba retransmitujące program TVN). (więcej tutaj, tutaj i tutaj)  Spółka Polskie Media poinformowała ostatnio prezes UKE Magdalenę Gaj, że chce umieścić w nim stacje skupione w sieci TV Odra. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...