reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stopklatka TV z telewizją hybrydową HbbTV

dodano: 2013-04-25 15:23 | aktualizacja: 2013-04-25 15:31
autor: Anita Dąbek | źródło: Stopklatka

Stopklatka W połowie 2014 roku ruszy pierwszy kanał filmowy, który będzie można oglądać bez żadnych dodatkowych opłat w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z kandydatów starających się o koncesję jest Stopklatka TV. Nowy kanał zajmie jedno z czterech ostatnich miejsc na pierwszym multipleksie (MUX 1). Będzie nadawany cyfrowo w standardzie DVB-T, dzięki czemu bezpłatny dostęp do niego będzie miał każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stopklatka TV, która ubiega się o koncesję, jest wspólną inicjatywą trzech silnych graczy na medialnym rynku: Telewizji Kino Polska, portalu internetowego Stopklatka.pl oraz spółki medialnej Agora. Jak zapowiada Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Stopklatka S.A., takie połączenie sił będzie gwarancją nowej jakości w ogólnodostępnej telewizji.

To nie przypadek, że startujemy w konkursie właśnie w takim składzie. Kino Polska ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu popularnego i jednocześnie ambitnego kanału filmowego. Stopklatka.pl zapewnia dostęp do bogatych  treści związanych z kinematografią a Agora to już nie tylko prasa, radio i internet, ale także produkcja i dystrybucja kinowa. Wspólnie możemy zrobić bardzo wiele tak dla telewizji, jak i polskiego filmu - wprowadzając dobre kino w nowoczesnej i atrakcyjnej dla widzów formie. Do tego w ogólnodostępnym kanale – mówi Bogusław Kisielewski.

Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów i animacji polskich i zagranicznych twórców. Planuje wprowadzić programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Nie zabraknie również prezentacji sylwetek twórców, wywiadów z osobistościami oraz aktualności ze świata filmu. Nad wszystkim mają czuwać największe postaci polskiego kina, które wspierają projekt, a w razie przyznania koncesji zasiądą w radzie programowej stacji.  Ich nazwiska mamy poznać niebawem.

Obok atrakcyjnej treści, przedstawiciele Stopklatka TV stawiają również na nowe technologie. Nowy kanał ma łączyć dobre kino z internetowymi możliwościami hybrydowej telewizji (HbbTV). To bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ w Polsce potencjał tej nowoczesnej technologii wciąż wykorzystywany jest w niewielkim stopniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Przełącznik HDMI 3x1 z pilotem

Przełącznik wyboru źródła sygnału HDMI: 3 wejścia - 1 wyjście...

90 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...
reklama