reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stopklatka TV z telewizją hybrydową HbbTV

dodano: 2013-04-25 15:23 | aktualizacja: 2013-04-25 15:31
autor: Anita Dąbek | źródło: Stopklatka

Stopklatka W połowie 2014 roku ruszy pierwszy kanał filmowy, który będzie można oglądać bez żadnych dodatkowych opłat w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z kandydatów starających się o koncesję jest Stopklatka TV. Nowy kanał zajmie jedno z czterech ostatnich miejsc na pierwszym multipleksie (MUX 1). Będzie nadawany cyfrowo w standardzie DVB-T, dzięki czemu bezpłatny dostęp do niego będzie miał każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stopklatka TV, która ubiega się o koncesję, jest wspólną inicjatywą trzech silnych graczy na medialnym rynku: Telewizji Kino Polska, portalu internetowego Stopklatka.pl oraz spółki medialnej Agora. Jak zapowiada Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Stopklatka S.A., takie połączenie sił będzie gwarancją nowej jakości w ogólnodostępnej telewizji.

To nie przypadek, że startujemy w konkursie właśnie w takim składzie. Kino Polska ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu popularnego i jednocześnie ambitnego kanału filmowego. Stopklatka.pl zapewnia dostęp do bogatych  treści związanych z kinematografią a Agora to już nie tylko prasa, radio i internet, ale także produkcja i dystrybucja kinowa. Wspólnie możemy zrobić bardzo wiele tak dla telewizji, jak i polskiego filmu - wprowadzając dobre kino w nowoczesnej i atrakcyjnej dla widzów formie. Do tego w ogólnodostępnym kanale – mówi Bogusław Kisielewski.

Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów i animacji polskich i zagranicznych twórców. Planuje wprowadzić programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Nie zabraknie również prezentacji sylwetek twórców, wywiadów z osobistościami oraz aktualności ze świata filmu. Nad wszystkim mają czuwać największe postaci polskiego kina, które wspierają projekt, a w razie przyznania koncesji zasiądą w radzie programowej stacji.  Ich nazwiska mamy poznać niebawem.

Obok atrakcyjnej treści, przedstawiciele Stopklatka TV stawiają również na nowe technologie. Nowy kanał ma łączyć dobre kino z internetowymi możliwościami hybrydowej telewizji (HbbTV). To bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ w Polsce potencjał tej nowoczesnej technologii wciąż wykorzystywany jest w niewielkim stopniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama