reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Odra Jelenia Góra zawiesiła nadawanie

dodano: 2013-04-25 23:42 | aktualizacja: 2013-04-26 14:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: tvpolsat.info/satkurier.pl

TV Odra W tym tygodniu, poza TV4 TEDE w Opolu, Świdnicy i Wrocławiu (więcej tutaj) oraz TV4 TVL Odra w Głogowie, Legnicy i Lubinie (więcej tutaj), emisję zawiesiła też TV Odra Jelenia Góra. Oznacza to, że wszystkie kanały skupione w sieci TV Odra (Polskie Media) przerwały już nadawanie (naziemne, analogowe), gdyż listopadzie 2012 roku TV Odra wyłączyła nadajniki analogowe także w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze (więcej tutaj) Producent programu dla TV Odra Jelenia Góra, po uruchomieniu multipleksu regionalnego i pozytywnej decyzji koncesjonariusza, jest gotowy do powrotu z produkcją.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Oczywiście, jesteśmy jak najbardziej gotowi wrócić do produkcji programu dla sieci Odra. Dotychczas emitowaliśmy dziennie ponad 3 godziny materiału, z czego ponad 1,5 godziny były to audycje premierowe - powiedział Damian Kostka, redaktor naczelny TV Dami (za tvpolsat.info).

Producentem programu dla TV Odra Jelenia Góra była Agencja Reklamy i Promocji Dami. Widzowie zainteresowani informacjami regionalnymi nadal mają do nich dostęp, ale już tylko w TV Dami, odrębnej stacji nadawanej drogą kablową.

Nadawcą stacji skupionych w sieci TV Odra (nadających naziemnie analogowo w zachodniej Polsce) jest spółka Polskie Media. Jest ona również nadawcą kanałów TV4 i TV6. Jej właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest Zygmunt Solorz-Żak. Pod koniec marca 2013 roku Cyfrowy Polsat (którego właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest również Zygmunt Solorz-Żak) poinformował, że do lipca br. przejmie Polskie Media. (więcej tutaj) Transakcja obejmuje również koncesje regionalne (TV Odra), ale Cyfrowy Polsat nie podjął jeszcze decyzji co do działań wobec tych kanałów. (więcej tutaj)

Podstawę ich ramówki stanowiła retransmisja kanału TV4. Resztę wypełniały pasma lokalne. Materiały TV Odra można było oglądać w informacyjnym kanale Superstacja (jego nadawcą jest Superstacja Sp. z o.o., która należy do radomskiej spółki Ster, powiązanej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem; Ster jest też m.in. właścicielem Radia PiN).

Przypomnijmy, iż Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) pracuje nad stworzeniem multipleksu dla nadawców lokalnych (więcej tutaj, tutaj i tutaj), którzy nadają naziemnie analogowo i od dawna zabiegają o możliwość cyfrowego nadawania. Problem ten dotyczy kanałów (więcej tutaj, tutaj i tutaj)NTL Radomsko (Grupa TVN, nadawca nie ma jednak w planach wyłączenia nadajników analogowych - więcej tutaj), TVT, TV Łużyce (oba retransmitujące program TVN) oraz stacji skupionych w sieci TV Odra (nadawca przeniósł obecnie nadawanie dwóch z nich - TV4 TEDE i TV4 TVL do Internetu (więcej tutaj i tutaj) ). Zainteresowanie obecnością na tzw. multipleksie lokalnym wyrażają również nowe podmioty, które dotąd nie nadawały naziemnie, m.in. Imperium Telecom (więcej tutaj) i KarkonoszePlay. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

119 zł Więcej...