reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Rozrywka nie będzie przerywać programów reklamami

dodano: 2013-05-08 12:08 | aktualizacja: 2013-05-09 14:25
autor: Anita Dąbek | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl

TVP Rozrywka Telewizja Polska zrezygnowała z planu przerywania reklamami programów emitowanych w TVP Rozrywka. (więcej tutaj) Kanał będzie nadawać bloki reklamowe tylko między poszczególnymi pozycjami, czyli tak jak w innych stacjach nadawcy. - Rozważaliśmy ten wariant. Po namyśle nie zdecydowaliśmy się jednak na to rozwiązanie - powiedziała serwisowi wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. Przyczyn tej decyzji jednak nie podała.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Publiczny nadawca, zgodnie z prawem, nie może przerywać programów reklamami. Skąd więc pomysł z wprowadzeniem przerw w kanale TVP Rozrywka? Z różnej interpretacji przepisów. TVP przyjęła bowiem interpretację ustawy o radiofonii i telewizji zakładającą, że w kanałach koncesjonowanych nie ma przeszkód, aby audycje dzielić reklamami, a zakaz dotyczy jedynie stacji zapisanych w ustawie - TVP1, TVP2, TVP Polonia i programów regionalnych. Według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), Telewizja Polska nie może przerywać reklamami audycji i dotyczy to również kanałów koncesjonowanych.

Mimo rezygnacji z pomysłu, TVP nadal stoi na stanowisku, że byłoby to zgodne z prawem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

40 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama