reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Rozrywka nie będzie przerywać programów reklamami

dodano: 2013-05-08 12:08 | aktualizacja: 2013-05-09 14:25
autor: Anita Dąbek | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl

TVP Rozrywka Telewizja Polska zrezygnowała z planu przerywania reklamami programów emitowanych w TVP Rozrywka. (więcej tutaj) Kanał będzie nadawać bloki reklamowe tylko między poszczególnymi pozycjami, czyli tak jak w innych stacjach nadawcy. - Rozważaliśmy ten wariant. Po namyśle nie zdecydowaliśmy się jednak na to rozwiązanie - powiedziała serwisowi wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. Przyczyn tej decyzji jednak nie podała.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Publiczny nadawca, zgodnie z prawem, nie może przerywać programów reklamami. Skąd więc pomysł z wprowadzeniem przerw w kanale TVP Rozrywka? Z różnej interpretacji przepisów. TVP przyjęła bowiem interpretację ustawy o radiofonii i telewizji zakładającą, że w kanałach koncesjonowanych nie ma przeszkód, aby audycje dzielić reklamami, a zakaz dotyczy jedynie stacji zapisanych w ustawie - TVP1, TVP2, TVP Polonia i programów regionalnych. Według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), Telewizja Polska nie może przerywać reklamami audycji i dotyczy to również kanałów koncesjonowanych.

Mimo rezygnacji z pomysłu, TVP nadal stoi na stanowisku, że byłoby to zgodne z prawem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...
reklama