reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTL Group właścicielem Sportklubu?

dodano: 2013-05-13 23:58
autor: Emil Niemirowski | źródło: mavise.obs.coe.int

SportKlub Na przełomie lat 2011 i 2012 informowano w mediach, że luksemburski koncern medialny RTL Group (nadawca m.in. niemieckich RTL, VOX, Super RTL) planuje przejąć kontrolę nad węgierskimi kanałami tematycznymi, tj. Cool TV, Film+, Film+2, Reflector TV (obecnie już nie nadaje), Prizma, Sorozat+ i Muzsika TV, których nadawcą jest IKO Production Média. Do transakcji doszło i od tego momentu RTL Group jest nadawcą kilku kanałów na węgierskim rynku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zagłębiając się w ten temat, można znaleźć kilka ciekawych i istotnych informacji. Mianowicie, RTL Group prawdopodobnie zakupił także inne spółki IKO, czyli IKO Romania Srl (nadawca m.in. DoQ TV na czeskim rynku czy Film+ dla Czech, Bułgarii oraz Rumunii) oraz IKO Balkan Srl (nadawca wszystkich kanałów Sportklubu).

Bez wątpienia najciekawszym wątkiem jest zakup IKO Balkan Srl, bo ich kanały, czyli Sportklub oraz Fightklub są dostępne na polskim rynku. Zapowiadano też uruchomienie The Fishing and Hunting Channel i DoQ TV, ale do tego jak dotychczas nie doszło. Przeglądając bazę danych spółek telewizyjnych oraz usług audiowizualnych na żądanie MAVISE, która należy do Unii Europejskiej i EAO (European Audiovisual Observatory), możemy wyczytać, że nadawcą Sportklub Polska (http://mavise.obs.coe.int/channel?id=2280) oraz Fightklub Polska (http://mavise.obs.coe.int/channel?id=13518) jest wspomniane wcześniej IKO Balkan Srl, które należy właśnie do luksemburskiej grupy medialnej RTL Group.

Dziwne, że wiadomość ta do tej pory umknęła uwadze mediów, ani nie pochwalił się tym sam Sportklub. Można jednak przypuszczać, że RTL Group nie ma znaczącego wpływu na działalność tych kanałów, a są jedynie formalnymi właścicielami. Nie zmienia to faktu, iż dzięki tej transakcji RTL w jakimś stopniu jest ponownie obecny na polskim rynku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...

Miernik Megasat HD3 Compact dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem CNR,...

429 zł Więcej...
reklama