reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sześciokrotne polskie morderstwo w CI Polsat

dodano: 2013-05-14 16:37 | aktualizacja: 2013-05-14 16:46
autor: Anita Dąbek | źródło: CI Polsat

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat 14 sierpnia 2011 roku wyspą Jersey wstrząsnęła wiadomość o jednej z najkrwawszych zbrodni w jej historii. Trzydziestoletni Damian Rz., spokojny emigrant z Polski, podczas rodzinnego grilla wpadł w szał i zaatakował nożem swoją żonę, dwójkę dzieci – 5-letnią Kingę i 2-letniego Kacpra, teścia, znajomą rodziny i jej 5-letnią córkę. Zaskoczeni tym atakiem uczestnicy imprezy nie mieli żadnych szans na przeżycie. Historia sześciokrotnego morderstwa popełnionego przez Polaka zostanie pokazana w niedzielę, 2 czerwca o 21:00 na kanale CI Polsat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Damian Rz. i jego pochodząca z Bydgoszczy żona Izabela zamieszkali w Saint Helier na wyspie Jersey w 2005 roku. Mężczyzna zajmował się stolarką budowlaną i w pracy cieszył się dobrą opinię. Z relacji znajomych wynika, że Damian miał problemy finansowe i problemy w małżeństwie. Krótko przed tragedią wraz z żoną powrócili z wakacji w Polsce, gdzie próbowali ratować swój związek.

W tym poruszającym dokumencie porozmawiamy ze świadkami tamtych wydarzeń, w tym z policjantami bezpośrednio zajmującymi się sprawą oraz członkami rodzin ofiar. Przyjrzymy się życiu i psychice Damiana Rz., chcąc sprawdzić, czy były jakiekolwiek znaki zwiastujące tę straszliwą tragedię. Spotkamy się także z psychologami, którzy badali Damiana Rz. podczas procesu sądowego. W jego trakcie wyszły na jaw okoliczności wskazujące na to, że małżeństwo Rz. przechodziło poważny kryzys i mogło dojść do zdrady, a w miesiącach poprzedzających tragedię sprawy przybrały wręcz gwałtowny obrót. Zabójca utrzymywał także, że słyszał głosy każące mu zabić swoich bliskich.

Po ataku Rz. próbował popełnić samobójstwo. Z obrażeniami trafił do szpitala i przeszedł operację. Mimo ciężkich ran, lekarzom udało się go uratować. Po głośnym procesie zapadł sensacyjny wyrok, w którym Rz. uniewinniono z zarzutu wielokrotnego morderstwa, ale skazano za zabójstwo popełnione w stanie ograniczonej poczytalności. Za każdą ofiarę Rz. dostał 30 lat pozbawienia wolności.

Pasmo „Świadek” to trzy godzinne dokumenty o głośnych zbrodniach popełnionych w ostatnich latach. W pierwszym odcinku pt. „Damian Rz.: Zbrodnia z wyspy Jersey” wnikamy w psychikę Polaka, który zabił nożem swoją żonę, dwójkę dzieci, teścia oraz znajomą rodziny i jej córkę. W odcinku drugim pt. „Dziedzictwo Frankie’go Frasera”, przyjrzymy się przestępczemu dorobkowi słynnego, dobiegającego dziś 90-tki brytyjskiego gangstera Frankie’go Frasera. W „Broadmoor: Opowieść o obłąkanych zbrodniarzach” poznamy niezwykłą historię założonego 150 lat temu Szpitala Psychiatrycznego Broadmoor, a także niektórych z jego najsłynniejszych pacjentów.

Pasmo „Świadek” zostanie pokazane w 31 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...