reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Co nowego w Xbox One? [wideo]

dodano: 2013-05-21 21:36 | aktualizacja: 2013-05-22 12:50
autor: Anita Dąbek | źródło: Microsoft

Xbox One 21 maja 2013 roku Microsoft Corp. zaprezentował Xbox One, swoją najnowszą konsolę do gier all-in-one. - Xbox One jest przeznaczony, by dostarczać zupełnie nową generację najlepszych gier, programów telewizyjnych i rozrywki w potężnym urządzeniu all-in-one - powiedział Don Mattrick, prezes Interactive Entertainment Business w firmie Microsoft. Zapraszamy do zapoznania się z grami na Xbox One, parametrami urządzenia i nowym designem!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby włączyć Xbox One wystarczy powiedzieć Xbox On. Uzyskuje się wtedy natychmiastowy dostęp do ekranu głównego konsoli, gdzie można zapoznać się z osiągnięciami innych graczy, zobaczyć popularne programy telewizyjne i wiele innych. Głos użytkownika służy jako interfejs do poruszania się po funkcjach konsoli.Najważniejsze funkcje:
 • Telewizja na Xbox One. Oglądaj telewizję na żywo ze swojej sieci kablowej, światłowodowej czy satelitarnej za pośrednictwem Xbox One.
 • Włączenie urządzenia za pomocą słów Xbox On.
 • Snap. Możliwość podziału ekranu na dwie części w celu np. jednoczesnego oglądania ulubionego filmu i rozmawiania z przyjaciółmi na Skype czy też grania i rozmawiania przez Skype.
 • Skype dla Xbox One. Specjalnie zaprojektowana aplikacja pod nową konsolę Xbox. Rozmawiaj z przyjaciółmi w HD. Po raz pierwszy oglądaj TV rozmawiając jednocześnie z przyjaciółmi.
 • Bądź na bieżąco z trendami. Możliwość podglądania tego, co jest popularne wśród Twoich przyjaciół.
 • OneGuide. Znajdź swoją ulubioną rozrywkę poprzez łatwe wyszukiwanie głosem.


Xbox One jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor x86 i ponad 5 mld tranzystorów.
Dysk 500 GB, 8 GB RAM, USB 3.0, napęd Blu-Ray, wejście i wyjście HDMI.
3 systemy operacyjne - Xbox, Windows oraz trzeci łączący dwa poprzednie ze sobą
.

Gry na Xbox One:
 • Forza Motorsport 5 od Turn 10 Studios jest najnowszą edycją popularnej gry wyścigowej. Została zbudowana od podstaw, by jak najlepiej wykorzystać Xbox One i moc chmury. Forza Motorsport 5 będzie dostępna wyłącznie na konsolę Xbox One.
 • Call of Duty: Ghosts to następna generacja Call of Duty. To zupełnie nowy świat, nowy wygląd postaci i zupełnie nowehistorie. Wszystko na nowym silniku. Activision i Microsoft poinformowali o odnowieniu ścisłej współpracy, której owocem będzie m.in. powrót Call of Duty Championship.

 • FIFA 14, Madden NFL 25, NBA Live 14 i EA SPORTS UFC od EA SPORTS na nowym silniku Ignite przyniosą ogromne zmiany - obrazy będą jeszcze bardziej zbliżone do rzeczywistości. EA SPORTS zapowiada też wprowadzenie treści na wyłączność na Xbox One.

 • Quantum Break od Remedy Entertainment to rewolucyjne doświadczenie rozrywki od twórców Max Payne i Alan Wake.


Microsoft zaprezentował także ekskluzywne partnerstwa z wybranymi markami w telewizji, sporcie i rozrywce.
 • Serial telewizyjny Halo reżyserii i produkcji Stevena Spielberga z ekskluzywnymi treściami dla użytkowników Xbox One.
 • National Football League (NFL). Doświadczenie zostaną wzbogacone o nowe funkcjonalności przy użyciu Skype, Xbox SmartGlass i technologii player-worn.

Xbox One to także zupełnie nowa generacja Xbox Live z wykorzystaniem wręcz nieograniczonej mocy chmury. Zapisz i przechowuj spersonalizowany profil, gry i rozrywkę w chmurze, aby uzyskać do nich dostęp w dowolnym czasie, z dowolnej konsoli Xbox One. Dodatkowo, Xbox Live Gold Membership na Xbox 360 będzie można bezproblemowo przenieść na Xbox One.

Nowy wygląd konsoli - przypomina odtwarzacz VHS, nowy kontroler (krzyżak, triggery)

Smart Match. Nowy system praktycznie eliminuje oczekiwanie. Nie dość, że pokazuje czas oczekiwania, to znajduje osoby, z którymi chcesz grać, podczas gdy Ty robisz inne rzeczy.

Game DVR. Dedykowany Game DVR przechwytuje i udostępnia Twoje najlepsze momenty w grze (wszystko zapisane w chmurze).

Xbox SmartGlass. Nowa aplikacja na tablety do sterowania Xbox

Nowy Kinect w 1080p


Xbox One trafi na rynki na całym świecie jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów na temat Xbox One i gier na Electronic Entertainment Expo w czerwcu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konsole


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...